Bethesda Eski Oyun Motorunu Kullanmaya Devam Edecek

In Haber, Oyun by Ruşen Göbel1 Comment

Elder Scrolls 6 ve Starfield, Skyrim’de de kullanılan Creation Engine motoruyla geliştirilecek.

Bethesda, gelecek oyunlarıyla ilgili bazı ilginç bilgiler paylaştı. Fallout 76’yı geçtiğimiz günlerde yayınlayan Bethesda’nın şu sıralar The Elder Scrolls 6 ve Starfield oyunları üzerine çalıştığı biliniyor.

Elder Scrolls ve Fallout serilerindeki artık klasikleşmiş oyun hatalarıyla ve bu hataları düzeltmemesiyle bilinen şirket, oyunlarında Bethesda Creation Engine adındaki oyun motorunu kullanıyor. Bu oyun motoru ilk kez The Elder Scrolls 5: Skyrim’de kullanıldı. Fakat bu motorun temelini Gamebryo motoru oluşturuyor. Gamebryo ise The Elder Scrolls 3: Morrowind’e dayanıyor.

Artık teknolojisi iyice eskiyen bu motorun, oldukça sorunlu olduğu biliniyor. Öyle ki Fallout 76 için yayınlanan ilk gün yaması, oyunun kendisinden büyüktü. Ayrıca Skyrim’deki oyun içi problemleri de unutmamak gerek.

Bethesda, bu oyun motorunun Starfield ve The Elder Scrolls 6’da da kullanılacağını duyurdu. Şirketin direktörü Todd Howard, bu motorun geliştiricilere büyük kolaylık sağladığını dile getirdi. Ayrıca mod geliştiricilerin de motoru artık yakından tanıdığını sözlerine ekledi.