AOC, Yeni G2590PX/G2 – G2 Esports Signature Monitörünü Duyurdu

In Bülten, Haber by Berker GüngörLeave a Comment

AOC ve G2 Esports işbirliği sayesinde ortaya çıkan bu monitörün yeni özel sürümünde, resmi G2 Esports samuray deseni ve logolarından oluşan bir tasarım bulunuyor.

Merkezi Almanya’nın Berlin şehrinde bulunan ve ünlü profesyonel oyuncu ‘ocelot’ lakaplı Carlos Rodríguez tarafından 2013 yılında kurulan G2 Esports, çeşitli uluslararası espor etkinliklerinde kendilerini hızla Avrupa liginin devi olarak konumlandırdılar. Ocak 2018’de başarılarını daha da güçlendirmek için AOC ile ortaklık kurduğundan bu yana G2 Esports’un eğitim tesisleri AOC’nin son teknoloji ürünü oyun ekranları ile donatıldı. Yeni G2590PX/G2’nin piyasaya çıkışı ile, hem AOC hem de G2 Esports başarılı ortaklıklarını bir sonraki seviyeye taşıyacaklar.

AOC Uluslararası Avrupa Pazarlama ve İş Yönetimi Direktörü Stefan Sommer “Bu monitör, yalnızca AOC’nin G2 Esports gibi başarılı bir organizasyona gösterdiği takdirin işareti değil, aynı zamanda da bütün G2 Esports hayranlarına ve tutkunlarına da verdiği bir destek” dedi.

G2 Esports’dan Carlos ‘ocelot’ Rodríguez ise şunu ekliyor: “AOC, hem bizim hem de oyuncularımız için inanılmaz bir ortak olduğunu gösterdi. Monitörlerinin kalitesi, takımlarının gösterdiği adanmışlık ve empati ile bir araya geldiğinde bu ortaklıktan büyük gurur duymamızı sağlıyor. Sonuç olarak, hep birlikte bu ortaklığın güçlü yanlarını hayata geçiren ve bizim kendimizin diyebileceğimiz G2 markalı bir monitör yarattık. G2590PX/G2 konusunda çok heyecanlıyız ve bizim iflah olmaz #G2ARMY üyelerimizin çoğunun evinde bunu görmeyi iple çekiyoruz.”

AOC oyun monitörlerinin G90 Serisine dayanan G2590PX/G2 modelinde, 16:9 Full HD (1920×1080) çözünürlükte çerçevesiz bir TN paneline, FreeSync desteğine, 1 ms tepki süresine ve 144 Hz’e kadar çıkabilen yüksek yenileme oranlarına sahip. AOC, G2590PX/G2 ile performansı, tarzı ve uygun bütçeli olma özelliğini tek bir pakette toplamayı hedefliyor. G2 Esports Signature Serisi 419 USD fiyatla satışa sunuldu.