Anasayfa Haber Mobil Cihazlar İçin WarCraft Oyunu Geliştiriliyor

Mobil Cihazlar İçin WarCraft Oyunu Geliştiriliyor

Blizzard, Pokemon Go benzeri yeni bir WarCraft oyunu üzerine çalışıyor.

WarCraft 3: Reforged ile oyuncuları heyecanlandıran Blizzard’ın diğer projeleri hakkında ortaya yeni iddialar atıldı. İsmi gizli tutulan bazı Blizzard çalışanlarıyla yapılan bir röportaja göre Blizzard, yeni bir WarCraft oyunu üzerine çalışıyor.

İddiaya göre geliştirilen yeni oyun mobil platformlarda çıkacak. Oyunun oynanışı ise Pokemon Go ile bir hayli benzer olacak. Pokemon Go konum tabanlı bir mobil oyundu. Gerçek dünya haritasında gezerek Pokemon yakaladığımız oyun, 2016 yazının en çok konuşulan oyunu olmuştu.

Çalışanlar, Blizzard’ın bu türü biraz daha geliştireceği ve oyuna tek kişilik oynanabilir içerikler katacağını söylüyor. Fakat haritada neyi kovalayacağımız belli değil. Büyük olasılıkla World of WarCraft oynarken “Pet Battle” modunda yakaladığımız evcil hayvanların peşinde koşacağız. Bu mod, Pokemon RPG oyunlarını andırıyordu.

Oyunun üçüncü parti şirketler tarafından değil, bizzat World of WarCraft’ın eski üst seviye yöneticilerinden Cory Stockton tarafından geliştirildiği söyleniyor. Bakalım bu haber resmiyet kazanınca WarCraft hayranları nasıl bir tepki verecekler.