Red Dead Online Beta Başlıyor

In Haber, Oyun by Ruşen GöbelLeave a Comment

Rockstar, beklenen online modun beta sürecinin bu hafta başlayacağını duyurdu.

2018 yılının en başarılı oyunlarından biri olan Red Dead Redemption 2’nin, tıpkı Grand Theft Auto 5’te olduğu gibi bir online modunun geliştirileceği iddia ediliyordu. Red Dead Online olarak isimlendirilen bu modun gerçekliği Rockstar tarafından doğrulandı.

Rockstar Games, Red Dead Redemption 2’nin online modu için betanın başlayacağını bir röportajda duyurdu. Online modun beta süreci 27 Kasım gün içinde başladı. Oyunu yalnızca ilk çıktığı zamanlarda oynamış olan oyuncular, 27 Kasım tarihinde beta’ya giriş yapabildiler.

Red Dead Redemtion 2’yi en son yakın bir tarihte oynadıysanız, 26 Kasım’da beta’ya katılabilirdiniz. Geri kalan oyuncular için ise başlangıç tarihi 28 Kasım olarak belirlenmiş. Rockstar’ın başlangıç tarihlerini bu şekilde dağıtmasının sebebinin sunucu yoğunluklarını engellemek olduğu söyleniyor.

Red Dead Redemption 2’yi satın alan herkes, Red Dead Online’ın tam ve beta sürümlerini ücretsiz olarak oynayabilecek. Modun tam sürüme ne zaman yükseltileceği ise henüz bilinmiyor.