Anasayfa Haber Bülten Samsung Yeni Samsung 860 QVO SSD Serisini Duyurdu

Samsung Yeni Samsung 860 QVO SSD Serisini Duyurdu

Yeni Samsung 860 QVO SSD; yüksek kapasite, hızlı performans ve güvenilirliği birleştirerek daha geniş bir kullanıcı kitlesine hitap ediyor.

Samsung Electronics bugün, tüketicilere yönelik yeni SSD serisi Samsung 860 QVO SSD’yi duyurdu. Dört terabyte (TB) kapasiteye kadar ulaşan seri, olağanüstü hız ve sağlamlığıyla öne çıkıyor. Şirketin yüksek yoğunluklu 4-bit çok katmanlı hücre (MLC) NAND flash mimarisini temel alan 860 QVO, terabyte düzeyindeki kapasiteleri uygun fiyatlarla daha fazla kişiye ulaştırıyor.

Samsung Electronics Türkiye’nin Veri Depolama Ürünlerinden Sorumlu Müdürü İsa Tolu yeni 860 QVO SSD serisi hakkında şunları söyledi; “Günümüzde tüketiciler daha önce hiç olmadığı kadar çok sayıda yüksek çözünürlüklü dosya kullanıyor, üretiyor ve saklıyor. Bunlara 4K videolar ve yoğun grafikli oyunlar da dâhil. Bu da depolama cihazlarında daha yüksek kapasite ve performans talebini artırıyor. Samsung olarak terabyte düzeyinde kapasiteye sahip SSD’lerde gelişimin öncülüğünü 860 QVO ile devam ettiriyoruz. Yeni serimiz tüm dünyada daha fazla kullanıcının hızlı performans ve yüksek kapasiteye ulaşmasını sağlayacak.”

Büyük boyutlu multimedya dosyalarıyla uğraşan bilgisayar kullanıcıları, günlük kullanım deneyimlerini geliştirmek için bilgisayarlarının depolama kapasitesini artırma ihtiyacı hissediyor. Sıkça kullanılan SATA arayüzünü temel alan 2,5 inç formundaki 860 QVO, standart dizüstü ve masaüstü bilgisayarların çoğuyla kullanılabiliyor. Yüksek kapasite ve performansı uygun fiyatlı tek bir sürücüde sunan 860 QVO, işletim sistemi ve depolama için bir SSD-HDD kombinasyonu kullanma ihtiyacını da ortadan kaldırıyor.

Saniyede 550 MB’a (MB/s) ulaşan sıralı okuma ve 520 MB/s’ye varan sıralı yazma hızlarıyla 860 QVO, Samsung’un en yeni 4-bit V-NAND ve başarısı kanıtlanmış MJX kontrolcüsü sayesinde günümüzün 3-bit MLC SSD’leriyle aynı seviyede performans sergiliyor. Hızı artırırken yüksek performansı da uzun süre koruyan Intelligent TurboWrite teknolojisi de sürücüye entegre edilmiş.

Samsung en ideal sağlamlığı sunmak için, tüketicilerin SSD kullanım biçimlerini ayrıntılı bir analizden geçirdi ve toplam yazılan byte (TBW) miktarını buna göre belirledi. Samsung 4 TB’lık model için üç yıl sınırlı garanti veya 1440 TB yazma, 2 TB’lık model için 720 TBW ve 1 TB’lık model için ise 360 TBW sunuyor.

860 QVO tüm dünyada Aralık 2018’den itibaren, 1 TB model için 1049TL, 2 TB model için 2049TL ve 4TB model için 4199TL’den başlayan tavsiye edilen perakende satış fiyatıyla piyasaya çıkacak.

Temel Teknik Özellikler

Kategori Samsung 860 QVO
Arayüz SATA 6 Gbps
Biçim 2,5 inç
Bellek Depolama Samsung V-NAND 4-bit MLC
Kontrolcü Samsung MJX Controller
DRAM 4 TB için 4 GB LPDDR4

2 TB için 2 GB LPDDR4

1 TB için 1 GB LPDDR4

Kapasite 4TB, 2TB, 1TB
Sıralı Okuma/Yazma Hızı 550/520 MB/s’e kadar
Rastgele Okuma/Yazma Hızı 97K/89K IOPS’a kadar
Yönetim Yazılımı SSD yönetimi için Magician Software
Toplam Yazılan Byte 1.440TB (4TB)

720TB (2TB)

360TB (1TB)

Garanti Üç (3) Yıl Sınırlı Garanti
Video Reklam: