Anasayfa Haber Bülten Optoma UHD300X Türkiye’de Satışa Sunuldu

Optoma UHD300X Türkiye’de Satışa Sunuldu

Optoma, DLP teknolojisiyle geliştirdiği Ultra HD projektörü UHD300X’i Türkiye pazarına sundu.

Büyük ekranlarda etkileyici bir deneyim vadeden UHD300X, yüksek dinamik aralık (HDR) uyumluluğu, HDCP 2.2 desteği ve güçlü ses sağlayan bir stereo hoparlöre sahip. Ayrıca UHD300X ev sinemasında sunduğu renk derinliği, net ayrıntılar ve yüksek kontrast oranıyla da dikkat çekiyor.

Daha etkileyici sinema deneyimi

UHD300X’in sahip olduğu Ultra HD 4K çözünürlük; 8 milyondan fazla pikselle, Full HD’den dört kat daha fazla ayrıntı sunuyor. 4K çözünürlük kullanıcıların gerçeğe daha yakın görüntü almasını ve daha etkileyici bir sinema deneyimi yaşamalarını sağlıyor.

DLP Teknolojisi ile geliştirilen UHD300X 2,200’lük lümen değeriyle maksimum düzeyde yaklaşık 570cd/m2’’lik bir parlaklık sunuyor. Güçlü bir görüntü elde etmek için UHD300X’i ne kadar parlak hale getirmeniz gerektiği, projektörün ne kadar geri döndüğüne ve ayrıca mevcut aydınlatma koşullarına bağlı olarak değişiklik gösterebiliyor.

Çok daha fazla ayrıntı ve doku

Meta verilerini alma ve görüntüleme özelliğine sahip olan HDR uyumlu UHD300X, kullanıcıların çok daha fazla ayrıntı ve doku görmesine izin veriyor. Nesnelerin daha sağlam ve canlı göründüğü bu projektörde ekstra detaylar da derinlik hissi yaratıyor.

UHD300X, görüntünün yansıtıldığı duvar boyası pigmentleri için ayarlamalar yapılmasına ve seçilen parlaklık için en iyi Rec.709 kapsamını etkinleştirilmesine izin veren bir (CMS) Renk Yönetim Sistemine sahip. Projektörün HDR içeriği de son derece iyi bir deneyim sunuyor.

Dikey lens kayması ve düşük fan gürültüsü

Daha geniş bir projektör yerleştirme olanağı sağlayan dikey lens kaydırma özelliğiyle UHD300X, kurulumu basitleştirerek konumlandırmayı kolaylaştırıyor ve daha geniş bir ekran boyutu seçeneği sunuyor. UHD300X’in fan gürültüsü maksimum parlaklıkta bile düşük ve ekonomik modda sadece 10-12dBA olarak hesaplanıyor. Optoma UHD300X film, TV ve oyun severler için Türkiye’de 9.640 TL’den satışa sunuldu.