Anasayfa Haber Epic Games, Unreal Tournament Üzerinde Çalışmayı Bıraktı

Epic Games, Unreal Tournament Üzerinde Çalışmayı Bıraktı

Epic Games elindeki kaynakları Fortnite için kullanmayı tercih ettiğini açıkladı.

Günümüzde Call of Duty ile Battlefield veya Fortnite ile PUBG arasında süren rekabet gibi, bir dönem de Quake ile Unreal Tournament serileri arasında çekişme yaşanıyordu. Son dönemde yeni Unreal Tournament oyununun geliştirilmesine başlanmasıyla ve Quake Champions’ın ortaya çıkmasıyla, bu rekabetin tekrar gündeme geleceği düşünülüyordu.

Fakat bir süredir Unreal Tournament desteklenmiyordu. Alfa sürecindeki oyundaki hatalar giderilmiyordu. Oyuna en son güncelleme 2017’nin yaz aylarında gelmişti. Konuyla ilgili açıklama yapılmaması da serinin hayranlarını üzüyordu.

Nihayet Epic’ten Unreal Tournament ile ilgili bir açıklama geldi. Epic yöneticilerinden Tim Sweeney, oyunun şu anda geliştirilmediğini ve buradaki geliştiricilerin Fortnite üzerinde çalışmaya kaydırıldığını belirtti.

Epic’in tüm gücüyle Fortnite’ı geliştirmesini çok da anormal karşılamamak gerek. Zira Fortnite, şu anda piyasadaki en popüler oyun konumunda. Tabii Epic’e de çok büyük bir gelir kaynağı oldu. Epic de bu kaynaklarla Steam’in rakibi olma yolunda adımlar atıyor.

 

Video Reklam: