Anasayfa Haber Oyuncu Monitörü Satışları Artıyor

Oyuncu Monitörü Satışları Artıyor

Yapılan araştırmada, 2018 yılında oyuncu monitörü satışlarının %100 arttığı ortaya çıktı.

Bilgisayar oyuncuları, yavaş yavaş 60 Hz standardını terk edip 120, 144 Hz gibi yüksek tazeleme oranına sahip monitörlere yöneliyorlar. Bir araştırma şirketinin hazırladığı rapora göre bu yönelim, 2018 yılında daha da ivme kazandı.

Yapılan araştırmada 100 Hz ve üzeri tazeleme oranına sahip monitörler, “oyuncu monitörü” olarak kabul edildi. 2018 yılında bu tanıma uygun satılan monitör sayısının 5,1 milyon adet olduğu belirtildi. Artış ise bir önceki yıla oranla %100 seviyesinde.

Asus ve Acer’ın en çok satan markalar olduğu söylenirken, Philips ve AOC’nin bu markaları takip ettiği belirtildi. Samsung ise bu markaların ardından geliyor.

Samsung’un sattığı oyuncu monitörlerinin %95’inin kavisli olduğu belirtiliyor. 2018 yılında satılan tüm oyuncu monitörlerinin de yarısının kavisli olduğu söyleniyor.

Satışlardaki bu artışta, Çin’deki internet kafelerin büyük payı olduğu düşünülüyor. Ülke nüfusunun 1,5 milyarı bulması, herhangi bir istatistik ölçümde gezegen çapındaki sonuçları etkileyebiliyor.