Crash Team Racing Nitro-Fueled Resmen Duyuruldu

In Haber, Oyun by Ruşen Göbel1 Comment

Activision, PlayStation 1’in başarılı oyunlarından CTR’ın Remake sürümünü duyurdu.

Sony’nin ilk oyun konsolu PlayStation 1’in internete bağlanabilme gibi bir özelliği yoktu. Dolayısıyla multiplayer oynamak istediğimiz oyunları, ancak arkadaşlarımızla aynı konsol üzerinden ve aynı ekranı paylaşarak oynayabiliyorduk. Crash Team Racing de bu konsolun en başarılı iki kişilik oyunlarından biriydi.

Geçtiğimiz gün Sony’nin yöneticilerinden birinin Twitter’da paylaştığı bir görsel, Crash Team Racing Remake’in duyurulacağı şeklinde yorumlanmıştı. Bu tahmin doğru çıktı ve Activision, Game Awards’ta Crash Team Racing Nitro-Fueled oyununu duyurdu.

Beraberinde yayınlanan fragmanda oyunun grafik kalitesinin artışı dikkat çekiyor. Özellikle bazı pistlerde, arabayı durdurup çevreyi incelemek isteyebilirsiniz. Ayrıca karakter animasyonları konusunda da büyük çaba gösterildiği görülüyor.

Farklı araba modelleri seçilebilecek

Fragmanda, oyunun orjinalinden farklı olduğunu görebildiğimiz tek şey ise değiştirilebilen arabalar. Oyundaki arabalar, karakterlerden bağımsız olarak değiştirilebilecek. Bu değişikliklerin yarışlarda fark yaratıp yaratmayacağını ise henüz bilmiyoruz.

Oyun 21 Haziran’da Xbox One, PlayStation 4 ve Nintendo Switch için 40 dolar fiyat etiketiyle piyasaya çıkacak. PC sürümünün ise birkaç ay sonra duyurulması bekleniyor.

60 dolarlık Nitros Oxide Edition sürümünde ise ek olarak çeşitli oyun içi kostümler bulunacak. Bu sürümü satın alanlar, ilk günden Nitros Oxide ile oynamaya başlayabilecekler.