Obsidian’ın Yeni Oyunu The Outer Worlds Resmen Duyuruldu

In Haber, Oyun by Berker GüngörLeave a Comment

Microsoft tarafından satın alınan Obsidian oyun stüdyosundan yeni bir RPG duyuruldu.

Orijinal Fallout serilerinin yaratıcısı isimlerden oluşan ekip tarafından kurulan Obsidian, daha önce Bethesda tarafından dağıtılan Fallout: New Vegas gibi önemli oyunlara imza atmıştı. Ancak ekonomik sorunlar yüzünden zorlanan stüdyo, kısa süre önce Microsoft tarafından satın alınmıştı.

Herkes Obsidian’ın ne yapacağını merak ederken, şirket dün akşam kısa bir video eşliğinde yeni oyunlarını The Outer Worlds adıyla duyurdu. Orta seviyede bir bütçeyle hazırlanacak olan The Outer Worlds, Take-Two şirketinin alt markalarından Private Division tarafından dağıtılacak.

The Outer Worlds videosunu aşağıda izleyebilirsiniz. Ancak bu kısacık videodan bile oyunun Fallout ve Borderlands harmanı bir lezzette olacağı rahatça anlaşılıyor. RPG öğeleri de içerecek olan The Outer Worlds, tıpkı Borderlands gibi dev şirketlerin söz sahibi olduğu distopik bir gelecekte, uzayın derinliklerindeki bir gezegende geçiyor.

Ancak bu kaderine terk edilmiş gibi görünen gezegende ciddi bir Wasteland atmosferi de hakim. Ancak buna rağmen oyunda Fallout serilerine damgasını vuran o karanlık mizah anlayışını da bulmak zor değil. Oyun için kesin bir çıkış tarihi henüz verilmedi. Ancak aynı anda PC, Xbox One ve PS 4 platformlarına çıkacağı kesinleşti.