Anasayfa Haber Nintendo Switch 6.2.0 Kırıldı

Nintendo Switch 6.2.0 Kırıldı

Nintendo Switch 6.2.0 kırıldı ve Super Smash Bros Ultimate oyunu internete sızdırıldı.

Geçtiğimiz ay Nintendo Switch için yeni firmware sürümü 6.2.0 yayımlandı ve sistem anahtar üretim mekanizmasında önemli değişikliklere gidildi. Bu yüzden kullanıcılar tarafından hazırlanan özel firmware’lerin bu yeni sürümle uyumluluğu bozuldu. Ancak Nintendo’nun bu hamlesi hackerlar tarafından boşa çıkarıldı ve yeni anahtar üretim mekanizması kırıldı.

Nintendo Switch firmware’lerini kırmak için kullanılan hactool aracı da son sürümü destekleyecek şekilde güncellendi. Ancak özel bir firmware kullanmak isteyenlerin, bu firmware’lerin 6.2.0 sürümüyle uyumlu hale gelecek şekilde güncellenmesini beklemesi gerekiyor.

Korsan Super Smash Bros Ultimate, Nintendo Switch Cihazları Brick Ediyor

Nintendo için internette sızdırılan oyunların cihazda bozulmaya sebep olabileceği biliniyor. Kısa bir süre önce sızdırılan Pokemon Let’s Go Pikachu oyunu da Nintendo Switch’in brick olmasına sebep oluyordu.

Super Smash Bros Ultimate oyununun piyasaya sürülmesinden önce internete sızdırılan kopyası ise yine benzeri bir soruna sebep oluyor. Ancak cihazın bir NAND yedeği alınmışsa, bu sayede cihazı eski duruma getirmek mümkün oluyor.