Blood Remastered Duyuruldu

In Haber, Oyun by Ruşen GöbelLeave a Comment

Nightdive Studios, 1990’ların efsane oyunu Blood’ı yenileyeceğini duyurdu.

90’ların ünlü FPS oyunlarından olan Blood, o dönemin başarılı yapımları arasında gösteriliyordu. MS-DOS işletim sistemi döneminde çıkan oyun, son dönemde sıklıkla karşılaştığımız Remake – Remaster trendine dahil ediliyor.

Nightdive Studios ve Atari, Blood’ın yenilendiğini duyurdu. Remaster şeklinde yapılacak olan yenilemede, oyun tamamen baştan geliştirilmeyecek. Kullanıcı deneyiminin iyileştirileceğini belirten Atari, oyunu 2019 standartlarına taşıyacak.

Grafikler baştan yapılmayacak olsa da, çözünürlük ve detaylar elden geçirilecek. Oyun yeni standartlara uygun olarak DirectX ve Vulkan API desteğiyle gelecek. Tabii Windows 10 altında da rahatlıkla çalıştırılabilecek.

Ağ iletişiminin geliştirilmesi ve Steamworks entegrasyonu da Blood’a eklenecek yenilikler arasında. Steamworks entegrasyonu, oyuna kolay bir şekilde modlama imkanı sunacak.

GOG ve Steam üzerinde yayınlanacak olan oyunun, o dönemde çıkmış tüm ek paketlerini de içereceği belirtiliyor. Atari, oyunla ilgili daha detaylı bilgileri önümüzdeki haftalarda paylaşacağını söyledi.