Anasayfa Haber Gigabyte Z390 AORUS Xtreme Waterforce Anakart Duyuruldu

Gigabyte Z390 AORUS Xtreme Waterforce Anakart Duyuruldu

Gigabyte’ın yeni anakartı, özelliklerinin yanı sıra tasarımıyla da dikkat çekiyor.

Gigabyte yeni Z390 yonga setli anakartını duyurdu. Z390 AORUS Xtreme Waterforce model anakart, 8. veya 9. nesil Intel işlemcilerini sıvı soğutma ile kullanmayı planlayan kullanıcıları hedefliyor.

Xtreme Waterforce’un üstünde kendi özel sıvı soğutma bloğu bulunuyor. Bu blok; işlemciyi, güç kapasitörlerini ve anakartın yonga setini tamamen kapatıyor. Dolayısıyla anakartın bileşenleri için ayrı ayrı soğutma çözümlerine ihtiyaç duyulmuyor.

Anakartın PCI slotları plastik malzeme ile çevrelenirken, soğutucuların M.2 SSD slotunu da kapsaması sağlanmış. Overclock yapmayı sevenleri hedefleyen Z390 AORUS Xtreme Waterforce, 2 tane 8 pinli güç girişine ihtiyaç duyuyor.

4 tane DDR4 slotuna sahip olan anakart, bu bellekleri 2 kanal olarak kullanabiliyor. Optane Memory desteği bulunan üründe 802.11ac destekli WiFi  ve Bluetooth modülleri bulunuyor.

Anakartta 2 tane de ethernet bağlantısı yer alıyor. Bunlar 10 gigabit Aquantia ve 1 gigabit Intel olarak seçilmiş. Thunderbolt 3 çıkışının da yer aldığı üründe, çeşitli RGB LED aydınlatma seçeneklerine de yer verilmiş.

Gigabyte Z390 AORUS Xtreme Waterforce’un fiyatı ve çıkış tarihi şimdilik belli değil. Büyük ihtimalle 2019 başlarında piyasaya girecektir. Fiyatı da bu dönemde açıklanacaktır, ancak bu kadar donanımlı bir modelin pek ucuz olmasını da beklemiyoruz.