Razer, Kullanıcılardan Kriptopara Kazanacak

In Haber by Ruşen Göbel1 Comment

Razer, izin veren kullanıcıların işlemci gücünü kriptopara kazmak için kullanmayı planlıyor.

Oyuncu donanımları geliştiricisi Razer, ilginç bir yazılımın duyurusunu yaptı. Razer, tıpkı kriptopara yazılımları gibi arka planda donanımımızı kullanabilecek SoftMiner’ın beta sürümünü yayınladı.

SoftMiner, fareyi bir süre oynatmadığımız takdirde bilgisayarınızın işlem gücünü kullanmaya başlıyor. Fareyi hareket ettirince bu sistem duruyor. Yani aktif bir şekilde bilgisayarı kullanmamız durumunda, SoftMiner herhangi bir performans düşüşüne sebep olmayacak.

SoftMiner’ı çalıştırmak Razer’a kriptopara kazandıracak. Ancak kullanıcılar da bundan kendilerine bir pay alacaklar. Ancak bu pay kazılan kriptoparadan komisyon şeklinde ödenmeyecek. Kullanıcıya günlük madencilik miktarına karşılık gelen ayrı bir ödül verilecek.

Bu ödül Razer Silver ve Razer Gold olarak adlandırılan, firmanın kendine has bir kriptoparasıyla ödenecek. Razer Gold ve Razer Silver, daha önce şirketin duyurduğu kendine has kriptopara birimleri. Razer bunları sadece oyun içi satışlar gibi konularda kullanmak üzere geliştirmişti.

Razer’dan kazanılan Razer Silver doğrudan kullanıcıların profillerine eklenecek ve karşılığında yalnızca Razer mağazasından, Razer ürünleri satın alınabilecek. Ayrıca bir borsası bulunmayacak ve kullanıcılar arasında takas edilmesi de söz konusu olmayacak.

Oyuncular, günde en fazla 500 Razer Silver elde edebilecekler. Bu miktarın hangi donanımlarla elde edilebildiği ve bilgisayarın kaç saat boşta bırakılması gerektiği konusunda herhangi bir bilgi bulunmuyor.

Razer’ın üst seviye klavyelerinden Huntsman Elite (199 dolar) almak için 196.000 Silver gerekiyor. Bilgisayarın günde en fazla 500 Silver getirebileceği göz önünde bulundurulursa, kullanıcının bu klavyeyi almak için 392 gün SoftMiner çalıştırması gerekecektir.