Philips 241B8QJEB Monitörünü Piyasaya Çıkarıyor

In Bülten, Haber by Berker GüngörLeave a Comment

Philips monitörlerinin marka lisans ortağı MMD, Philips 241B8QJEB modelini piyasaya çıkardığını duyurdu.

Philips 241B8QJEB, çalışma zamanlarının ciddi kısmını bilgisayar temelli görevlere ayıran profesyoneller için tasarlandı. Philips’in bu monitörü, fotoğrafçılıktan grafik tasarıma, hesap tablolarından üzerinde çalıştıkları daha pek çok benzer alanda kullanıcılara görsel olarak hoş bir deneyimi garantileyen, yüksek performanslı görüntü teknolojisi ile donatıldı.

Full HD 1920×1080 çözünürlük sayesinde, her görüntünün tüm ayrıntıları gösteriliyor, parlaklık ve kontrast ise aydınlık, gerçekçi bir resim için artırılıyor. Üstelik bu monitör, görüntülerin her açıdan canlı görünmesini sağlayan IPS teknolojisi ile de donatıldı.

MMD, Philips 241B8QJEB modelini, ekrandaki içeriğe bağlı olarak ekran performansını optimize eden, özel SmartImage teknolojisi ile donatarak görüntü kalitesinde bir adım daha ileri gitti. Kullanıcılar artık Film, Fotoğraf, Oyun ve başka modlar seçebiliyorlar ve monitör, en iyi kullanıcı deneyimini garanti etmek için en uygun ayarları otomatik olarak yapıyor.

Philips 241B8QJEB modeli, LowBlue Modu ve Flicker-free gibi teknolojilerle kısa dalga boyundaki mavi ışınların ve ekran titreşiminin gözlerde sebep olabileceği yorgunluğu azaltıyor. EasyRead modu ise görüntüleme deneyimini artırmaya yönelik tasarlanmış başka bir pratik özellik.

Monitörün SmartErgoBase tabanı da kullanıcı konforu düşünülerek geliştirildi, her kullanıcının ideal pozisyonuna uyacak şekilde yükseltilebiliyor, alçaltılabiliyor, eğilebiliyor ve sağa sola döndürülebiliyor. Böylece kullanıcılar, monitörün başındayken mümkün olduğunca az fiziksel zorlanma yaşıyorlar.

Philips 241B8QJEB modeli, yüksek hızlı iletimler için USB 3.0 Süper Hız teknolojisi ile donatıldı. Ayrıca, USB 3.0 daha büyük bant genişliği ve daha fazla güç yönetimi sunarken bir yandan da kullanıcıların büyük kapasiteli depolama cihazlarını kullanmalarını sağlıyor. Henüz USB 2.0’dan geçiş yapmamış kullanıcılar için de, geriye dönük uyumluluk sayesinde daha eski USB 2.0 cihazları da bu monitör ile çalışır.

Philips 241B8QJEB modelinin bağlantı özellikleri bunlarla sınırlı değil. SmartConnect teknolojisi monitörün aynı zamanda VGA, DVI-D, DisplayPort 1.2, HDMI 1.4 ve daha fazlası gibi geniş yelpazede yer alan sinyal girişi bağlantılarını da kabul ettiği anlamına geliyor.

Philips 241B8QJEB, Ocak 2019 tarihinde 209 USD tavsiye edilen perakende fiyatından piyasada bulunabilecek.