ViewSonic XG240R RGB Aydınlatmalı Oyuncu Monitörü Duyuruldu

In Haber by Ruşen Göbel2 Comments

Yeni ViewSonic XG240R monitör, arkasındaki RGB aydınlatmasıyla dikkat çekiyor.

Oyuncu ürünleri arasında RGB aydınlatmalar bu aralar bir hayli revaçta. Bu aydınlatmalar genellikle güzel görünümden başka hiçbir işlev sağlamıyor. Fakat bilgisayarın gece karanlığında parlaması da hoşumuza gitmiyor değil.

ViewSonic de XG240R oyuncu monitöründe RGB aydınlatmaya yer veriyor. XG2402 ile hemen hemen aynı özelliklere sahip olan ürün, RGB aydınlatma elementleri ile donatılmış. Ancak RGB aydınlatma kullanımı bu modelde fiyatı çok cüzi miktarda artırmış, bu da sevindirici.

TN panelin kullanıldığı monitör, 24 inç boyutunda. Full HD çözünürlük sağlayan bu monitör, 144 Hz yenileme hızına ve 1 ms tepki süresine sahip. Monitörde FreeSync desteğine yer veriliyor. Görüş açıları ise 170 / 160 derece olarak belirlenmiş. Bir çift hoparlörü bulunan monitörde 2 tane HDMI, 1 tane de DisplayPort girişi yer alıyor.

ELITE RGB Alliance’a dahil edilen bu model, RGB aydınlatmalarını Thermaltake, Razer ve Cooler Master ürünleriyle senkronize bir şekilde çalıştırabiliyor. RGB LED’ler monitörün arka tarafına yerleştirilmiş. Bu sayede ışıklar duvara yansıtılıyor ve gözleri almadan çevre aydınlatması sağlanıyor.

ViewSonic XG240R modelinin yurtdışı fiyatı 273 dolar olarak belirlenmiş. Ürünün Türkiye’ye ne zaman geleceği ise henüz bilinmiyor.