Anasayfa Haber Huawei Mate 20 Pro: Makro Fotoğraf Testi

Huawei Mate 20 Pro: Makro Fotoğraf Testi

Kamera performansı artık telefon alırken dikkat ettiğimiz en önemli özelliklerden biri haline geldi.

Huawei, Mate 20 Pro ile telefon kameraları konusunda hayli önemli bir aşama kaydetti. Üç kameralı tasarımıyla Huawei Mate 20 Pro’nun mobil fotoğrafçılık konusunda fark yarattığını söylemek mümkün. Mate 20 Pro’da ünlü Leica markasının lenslerinin kullanıldığını belirtmekte fayda var. Bu markanın fotoğrafçılık camiasında oldukça önemli bir yeri var.

Gerek sosyal medyada paylaşmak, gerekse de içerik üreticiliği için, günümüz akıllı telefonlarının kameraları artık profesyonel kameraları aratmayacak derecede iyi iş çıkartıyor. Mate 20 Pro da her koşula uygun üç farklı Leica lensiyle oldukça iyi fotoğraflar çekebiliyor. Yapay zeka ile güçlendirilen kamera uygulaması da Mate 20 Pro’yu fotoğraf ve video konusunda öne çıkaran özelliklerden biri.

Örnek olarak Huawei Mate 20 Pro ile çekilen şu makro görüntüleri ele alabiliriz:

Huawei Mate 20 Pro’nun kamera özellikleri, çok yakından yapılan ve “makro” tabir edilen çekimlerin altından başarıyla kalkmasına imkan veriyor. Ancak telefonda kullanılan yapay zekanın da bunda ciddi payı olduğunu söylemek gerekiyor.

Fotoğrafı çekilecek olan nesnenin tanımlanması, ışık şartlarının algılanması ve tüm kompozisyonun oluşturulmasında yapay zekanın payı büyük. Telefon kameraları için genellikle altından kalkılması zor bir konu olan makro fotoğraf çekimlerinde, Huawei Mate 20 Pro ile başarılı sonuçlar almak pek de zor değil.

İlginizi çekebilir: Huawei Mate 20 Pro İncelemesi

 

2009'da CrytekFan ile teknoloji ve oyun medyasına atılan Melik, takip eden yıllarda pek çok farklı teknoloji sitesine içerik olarak katkıda bulundu. Teknolojinin her alanına yoğun ilgi duyan Melik aynı zamanda profesyonel bir seslendirme sanatçısı.