Anasayfa Haber Windows 10 Ekim Güncellemesi Tüm Kullanıcılar İçin Yayınlandı

Windows 10 Ekim Güncellemesi Tüm Kullanıcılar İçin Yayınlandı

Microsoft, Ekim için planladığı güncellemeyi yayınlamayı Aralık ayında tamamladı.

Çeşitli hataları sebebiyle yayınlandıktan sonra geri çekilen Windows 10 Ekim güncellemesinde, daha sonra yeni hatalar da ortaya çıkmıştı. Bu hatalar, Microsoft’un yayını erteleme kararlarını da beraberinde getirmişti.

Microsoft, tüm bu problemlerin ardından Windows 10 Ekim Güncellemesini tamamladı ve yayınladı. Şirket, ayarlar menüsüne girip “Güncellemeleri kontrol et” tuşuna basmanızı tavsiye ediyor.

Microsoft şimdi de 2019 bahar güncellemesi için de çalışmalarını sürdürüyor. Insider 18305 sürümünü hızlı döngü kullanıcıları için yayınlayan şirket, bu sürümdeki yenilikleri de paylaştı.

Güvenilmeyen yazılımlar için Windows Sandbox

Başlat menüsündeki kutucukları tek sütun haline getirmeye imkan sağlayan yeni sürümde, Sandbox adındaki yeni özellik dikkat çekiyor. Sandbox, güvenmediğimiz yazılımları sistem dosyalarından izole bir şekilde çalıştırmaya yarıyor.

Özellikle virüslü olabileceğini düşündüğünüz yazılımları, önce Sandbox’ta test edebileceksiniz. Sandbox, sanal makine gibi çalışacak ve her kapatıldığında kendini sıfırlayacak.

Insider 18305, Windows Defender’ın “geçmiş” arayüzünü daha anlaşılır hale getiriyor. Ayrıca pano geçmişi görünümü de iyileştiriliyor.

Görev yöneticisi, bu güncellemeyle birlikte ön tanımlı sekme seçeneğine kavuşuyor. Böylece görev yöneticisini açtığımızda, hangi sekmenin açılması gerektiğine karar verebileceğiz.

Yeni sürümün en dikkat çekici özelliklerinden biri de Windows Gezgini’ndeki tarihler. Yeni sürümle birlikte dosyaları tarihe göre anlamlı bir şekilde sıralarken, yakın tarihte yapılan değişiklikler için de “Az önce”, “38 dakika önce”, “Pazar günü saat 15:00’da” gibi daha anlaşılır tarihler alabileceğiz.