Apple, Bükülen iPad Pro Tabletleri Değiştirmeyebiliyor

In Haber by Ruşen GöbelLeave a Comment

Apple, bükülen iPad’lerin değiştirilecek kadar kusurlu olmadığını düşünüyor.

Geçtiğimiz aylarda piyasaya çıkan yeni iPad Pro, performansıyla ve yeni tasarımıyla dikkatleri üzerine çekmişti. Fakat bu tableti satın alan pek çok kişi, kolaylıkla bükülebildiğini fark etmişti. JerryRigEverything kanalı da yeni iPad Pro’yu teste tabi tutmuş ve bükerek kolay bir şekilde kırmayı başarmıştı.

Hatta bazı müşterileri, iPad Pro’nun kutusundan biraz eğilmiş halde çıktığını bile dile getirdi. Apple’dan değişim hakkı kazanan müşterilere verilen yeni iPad Pro’ların da kutusundan eğik çıktığı belirtiliyor.

Bükülen iPad Pro’lar için Apple ile iletişime geçen bazı müşteriler ise oldukça ilginç cevaplar aldı. Apple, ürünlerinin yüksek kalite standartlarını karşıladığını veya aştığını belirterek, hafif bir şekilde eğilmiş olan iPad’lerin aslında sorunlu olmadığını ve düzgün çalıştığını ekledi. Bu da kullanıcıların değişim yapamayacağı anlamına geliyor.

Apple’ın ABD’deki “her ne olursa olsun 14 gün içinde değişim veya para iadesi garantisi” uygulaması, çok sayıda müşterinin eğilmiş iPad’lerini değiştirmesine olanak sağlıyor. Fakat Apple, bu uygulamayı her ülkede sağlamıyor.

Örneğin Malezya’da ürün kusurlu olmadığı sürece iade kabul edilmiyor. Apple da eğilmiş iPad Pro’ları kusurlu görmediği için satın alınan ürün müşterinin elinde kalıyor. Eğer iPad Pro almayı düşünüyorsanız, Apple mağazasında kutusunu açtırıp kontrol etmenizi tavsiye ederiz.