Anasayfa Haber OLED Panelli PC Monitörleri Geliyor

OLED Panelli PC Monitörleri Geliyor

Sony ve Panasonic, PC için OLED ekranlı monitörlerin önümüzdeki yıl piyasaya çıkabileceğini duyurdu.

Sony ve Panasonic markalarını altında toplayan ve ekran üretimi yapan JOLED, 2019’da ilk OLED PC monitörlerini piyasaya sürebileceklerini açıkladı. Bu gelişmeyle birlikte piyasadaki monitör paneli türlerine bir yenisi daha eklenmiş olacak.

OLED ekranlar hali hazırda akıllı telefonlarda ve üst seviye televizyonlarda kullanılıyor. Bu panellerin PC’ye bu zamana kadar gelememiş olmasının başlıca sebebi ise yanma problemi. OLED ekranlar, uzun süre aynı görüntüyü gösterdiklerinde (başlat tuşu, bildirimler bölümü, kullanılan yazılımların veya oyunların arayüz detayları vb.) ekranda kalıcı olarak gölge kalabiliyor.

JOLED’in böyle bir duyuruyu yapmış olması, akıllara bunun çözümünün bulunmuş olduğunu getiriyor. Kurum, aynı zamanda 0,1 milisaniye tepki süresine ulaşabildiklerini de açıkladı. Şu an piyasadaki en iyi monitörler bile 1 milisaniyenin altına inemiyor. 0,1 milisaniye, oyuncuların ilgisini çekebilir.

JOLED’in ilk ürünleri 21,6 inç boyutunda olacak. Oyuncuları hedef alacak bu monitörün hem Full HD, hem de 4K çözünürlüklü sürümleri bulunacak. Ayrıca bir tane de akıllı ev uygulamaları için 27 inçlik sürümün piyasaya sürüleceği söyleniyor.

 

Video Reklam: