Yeni Samsung Televizyonlar, Kablosuz Görüntü Aktarabilecek

In Haber by Ruşen Göbel1 Comment

Samsung, 2019 model televizyonlarında, PC gibi dış kaynaklardan kablosuz görüntü almayı mümkün kılacak.

Televizyonların işlevleri yıllardır yerinde sayıyor. Akıllı televizyonların akıllı özellikleri pek fazla kullanılmıyor. Ortaya çıkan Android tabanlı televizyonlar ise son yıllarda bu konuda biraz fark yaratan gelişmelerden oldu.

Samsung ise özellikle bilgisayar oyuncularının dikkatini çekecek bir özellik geliştirdi. Televizyonlar, Remote Access özelliği sayesinde çeşitli kaynaklar üzerinden görüntü aktarımı yapabilecek. Burada görselde dikkatimizi çeken anahtar nokta bu uzaktan erişimde Samsung KNOX ile güvenlik sağlanması oluyor. Uzaktaki PC, ekran paylaşımı, bulut ofis ve Vmware seçenekleri dikkat çekiyor.

Yeni haliyle Remote Access özelliğinin LAN üzerinden PC görüntülerini aktarabildiği gibi, klavye ve fareyi doğrudan televizyona bağlamaya imkan sağladığı belirtiliyor. Bu da arka odadaki PC’yi, salondaki televizyona bağlı olarak kullanabilmek anlamına geliyor.

Görüntü aktarım hızı, kalitesi ve gecikme sürelerinin nasıl olacağı merak konusu. Hem TV’nin, hem de PC’nin ethernet kablosuyla bağlı olduğu bir senaryoda iyi iş çıkarabileceğini düşünüyoruz.

Bu iddia gerçekleşirse, Samsung’un 2019 televizyonları bilgisayar oyuncularının ilgisini fazlasıyla çekebilir. Bu teknolojiyle donatılmış televizyonların ise çok yakında CES 2019’da tanıtılacağı söyleniyor.