Anasayfa Haber Blizzard Kadrosundan Ayrılıklar Devam Ediyor

Blizzard Kadrosundan Ayrılıklar Devam Ediyor

Activision-Blizzard finans direktörünün ardından, Blizzard finans direktörü de başka şirkete geçti.

2016 – 2018 yılları Blizzard için son derece çalkantılı geçti. Şirketin çok önemli isimleri bir bir ayrılıklarını duyurdu. “WarCraft’ın babası” olarak nitelendirebileceğimiz Chris Metzen ile başlayan süreç, Ben Brode ve Mike Morhaime ile devam etti. Bu isimlerin gitmesinden sonra Blizzard oyunlarındaki kalite düşüşü de büyük üzüntü yarattı.

Hem Blizzard’ın kötüye gitmesinden, hem de bu önemli isimlerin ayrılmasından, Activision tarafı ve finans direktörleri sorumlu tutuluyordu. Son yıllarda başlayan maliyet düşürme çalışmaları, Blizzard’ın oyunlarında kaliteden ödün vermesiyle sonuçlandı.

Geçtiğimiz gün Activision-Blizzard’ın finans direktörü Spencer Neumann, Netflix’e geçtiğini duyurmuştu. Şimdi de Blizzard’ın kaliteyi düşürmesindeki asıl sebep olduğu düşünülen Amrite Ahuja ayrıldı.

Bu gidişattaki suçun tamamının Amrite Ahuja’da olması pek mantıklı görünmüyor. Zira Ahuja, Blizzard’a geçtiğimiz Mart ayında katılmıştı. Fakat katıldığı günden bu yana da geliştirici ekiplere maliyetlerin düşürülmesi konusunda baskı yaptığı söyleniyordu.

Blizzard gibi kitlesi olgun ve işini hayranları sayesinde yürüten bir şirketin kaliteden ödün vermek pahasına maliyet düşürmeye çalışması, iyi sonuçlar getirmemiş gibi görünüyor. Hayranlarını her bir markası için aldığı kararlarla ayrı ayrı üzen Blizzard’ın bu durumu nasıl toparlayacağı merak konusu.