Anasayfa Haber Huawei Mate 30 Pro Daha Fazla Kamerayla Gelebilir

Huawei Mate 30 Pro Daha Fazla Kamerayla Gelebilir

Huawei Mate 30 Pro için üretildiği iddia edilen kılıfta oldukça geniş bir kamera alanı bulunuyor.

DSLR kameralardan çok daha küçük yere sıkıştırılan akıllı telefon kameraları, bu sebepten dolayı yeterli esnekliğe sahip değiller. Hareketli lenslerin telefon kasasına sığdırılması mümkün olmadığı için, akıllı telefon üreticileri birbirinden farklı özelliklere sahip birden fazla lense ve kamera sensörüne yer vermeyi tercih ediyor.

Huawei de çoklu kamera sistemine 2016 yılında geçiş yapmıştı. Şirketin geçtiğimiz yıl piyasaya sürdüğü P20 Pro ve Mate 20 Pro modellerindeki üçlü kamera sistemleri, oldukça başarılı sonuçlar elde etti. 2019’a girmemizle birlikte pek çok kullanıcı P30 ve Mate 30 modellerini merak etmeye başladı.

Huawei Mate 30 Pro modeliyle ilgili ilk sızdırılan detaylardan biri, arkasındaki kamera sistemi için ayrılan alan oldu. Bir kılıf üreticisinin ortaya çıkardığı çizim görüntülerine göre Mate 30 Pro’nun arka tarafında, Mate 20 Pro’nun neredeyse 2 katı büyüklüğünde bir kamera alanı bulunacak. Öyle ki, lenslerin aynı boyutta olacağını varsayarsak, 7 tane kameranın sığması mümkün gibi görünüyor.

Bu kadar geniş bir alana eklenebilecek bir diğer donanım ise xenon flaş olabilir. Xenon flaşa Nokia’nın 808 ve 1020 modellerinde yer verilmiş ve hareketli ortamlardaki gece çekimlerinde büyük fark yaratması sağlanmıştı. Xenon flaşlar çok daha güçlü ışık verseler de, daha fazla yer kaplıyorlar.