Anasayfa Haber Bülten ASUS, GeForce RTX 2060 Ekran Kartlarını Duyurdu

ASUS, GeForce RTX 2060 Ekran Kartlarını Duyurdu

ROG Strix, ASUS Dual ve Turbo GeForce RTX 2060 ekran kartları, yüksek performans için yeni soğutma özelliklerine sahip.

ASUS, yeni NVIDIA GeForce RTX 2060 GPU’ya, yüksek hızlı GDDR6 belleğe ve gerçek zamanlı ray tracing becerisine sahip Republic of Gamers (ROG) Strix, ASUS Dual ve ASUS Turbo ekran kartlarını duyurdu. Her biri, belirli sistem türleri için özel olarak tasarlanan kartlar; performans, kişiselleştirme ve soğutma teknolojileriyle Turing mimarisinden en iyi şekilde yararlanmak ve grafik ayarları son seviyeye getirilmiş modern oyunlarda olağanüstü performans sergilemek amacıyla ayarlandı.

ROG Strix GeForce RTX 2060

ROG Strix GeForce RTX 2060, sahip olduğu hız aşırtma potansiyelini gösteren özelliklerle donatıldı. Aura Sync RGB aydınlatma neredeyse sınırsız renk seçeneğiyle hem ön kapağa hem de arka plakaya hoş bir görünüm katıyor. Patentli üç adet Wing-blade fan, bu orta seviye Turing karta üst seviye performans getiriyor.

Auto-Extreme teknolojisi adlı özel otomatik üretim süreci, PCB üzerindeki baskıyı azaltan metal bir destek ve hem GPU hem de CPU sıcakları için hibrit fan kontrolü sunan FanConnect II başlıkları gibi üst seviye özellikler de termal çözüme eşlik ediyor.

ASUS Dual GeForce RTX 2060

ASUS Dual GeForce RTX 2060, 2.7 slot yer kaplıyor ve geniş bir soğutma bloğu bulunuyor. Bu da soğutma sisteminin toplam yüzey alanının önceki nesildeki tasarımlara göre %50 daha geniş olmasını sağlıyor. ROG Strix kartlardan alınan iki adet Wing-blade fan, IP5X toz geçirmezlik standardı ile dayanıklılık sağlarken, 0 dB modu ile de hafif yük altında gürültüyü en az seviyeye indiriyor.

ASUS Turbo GeForce RTX 2060

ASUS Turbo GeForce RTX 2060 birden fazla GPU kullanılan sistemler veya hava akımının kısıtlı olduğu diğer senaryolar için tasarlandı. Kartta, fan muhafazasındaki hava akımını geliştiren ve sağlamlığı artıran bir dizi tasarım özelliği bulunuyor. Bunlar arasında 80 mm IP5X rulmanlı fan ve cam kasa paneline veya başka bir ekran kartına bastırılsa bile soğutucuya daha fazla hava akımı sağlayan yeni fan muhafazası tasarımı yer alıyor.

BULUNABİLİRLİK VE FİYAT

ROG Strix, Dual ve Turbo GeForce RTX 2060 modelleri, 15 Ocak 2019’da tüm dünyada piyasaya çıkacak. Fiyatlar da bu tarihte açıklanacak.