Anasayfa Haber Asus, Yeni Dizüstü Bilgisayarlarını Tanıttı

Asus, Yeni Dizüstü Bilgisayarlarını Tanıttı

Asus’un yeni dizüstü modelleri, hayli geniş bir yelpazede tasarlanmış.

Asus, CES 2019’da yeni dizüstü bilgisayarlarının tanıtımını yaptı. ZenBook, StudioBook ve ROG serilerine dahil edilen modelleri bazı ilgin özellikleri içinde barındırıyor.

Asus ZenBook 14 UX431

Asus’un klasik ZenBook tasarımını sürdüren ZenBook 14 UX431, touchpad bölümünde ışıklı numpad tuşlarına da yer veriyor. Yalnızca tek işlev için ayrılan bir alana ekstra özellik eklenmiş olması hayli mantıklı. Ayrıca bu modele 4 tane hoparlör yerleştirilmiş.

Asus ZenBook S13 UX392

Oldukça dar bir çerçeveyle gelen UX392, üst kısmında dışa doğru bir kamera çıkıntısı içeriyor. Bu çıkıntı sayesinde bilgisayarın kapağını daha kolay açmak da mümkün oluyor.

Her iki bilgisayarda da maksimum Intel’in 8. nesil Core i7 işlemcileri kullanılabiliyor. 16 GB RAM, 1 TB SSD ve GeForce MX150, bilgisayarların özelliklerini özetliyor.

Asus StudioBook S W700

Profesyonelleri hedefleyen StudioBook serisinin yeni üyesi S W700’de Xeon veya Core i7 işlemcilere yer verilebiliyor. Nvidia Quadro P3200 de içerik üretmek için ekstra işlem gücü sağlıyor. 17 inç ekrana sahip olan StudioBook, ince çerçeveli ekranıyla dikkat çekiyor.

Asus ROG Zephyrus S GX701

İlginç bir klavye yerleşimine sahip olan yeni Zephyrus, Nvidia’nın RTX Max-Q ekran kartı seçenekleriyle geliyor. G-Sync destekli 144 Hz tazeleme oranına sahip ekranı ise dizüstü bilgisayarda masaüstü tecrübesi sağlamayı amaçlıyor.

Asus ROG Zephyrus S GX531

15 inçlik ekrana sahip olan bu bilgisayarda, Intel’in 8. nesil Core i7 işlemcilerine yer veriliyor. RTX serisi mobil ekran kartlarının kullanılabildiği bu bilgisayar, 144 Hz tazeleme oranına sahip ekranla geliyor.

Asus ROG Mothership GZ700

Daha çok taşınabilir yapıdaki bir hepsi bir arada bilgisayarı andıran Mothership, ayrılabilen klavyesiyle ve arka tarafındaki monitör desteğiyle dikkat çekiyor. Core i9’a kadar işlemci ve RTX 2080’e kadar GPU seçeneği sunan bu bilgisayar, 17 inçlik Full HD 144 Hz IPS ekranıyla ön plana çıkıyor. Ekranda G-Sync desteği de bulunuyor.

Ces 2019 kapsamında tanıtılan yeni modellerin çıkış tarihleri ve fiyatları ise henüz bilinmiyor. Ancak çok yakında bu detaylar da açıklanacaktır.