Anasayfa Haber Elgato, Yeni Yayıncı Ürünlerini Tanıttı

Elgato, Yeni Yayıncı Ürünlerini Tanıttı

Yayıncılara yönelik donanımlarıyla tanınan Elgato, 2019 için geliştirdiği ürünleri sergiledi.

CES 2019’dan haberler gelmeye devam ediyor. Birbirinden ilginç ve işlevsel yayıncı ürünleriyle tanıdığımız Elgato da bu yıl için geliştirdiği ürünlerinin tanıtımını yaptı. Elgato, 3 yeni ürünle karşımıza çıkıyor: Key Light, Screen Link ve Thunderbolt 3 Pro Deck.

Elgato Key Light

Oyun ve YouTube yayıncılarının en büyük problemlerinden biri olan aydınlatma, Elgato’nun yeni Key Light isimli ürünüyle çözülüyor. Profesyonel aydınlatma sistemleri çok yer kaplamalarının yanı sıra ayarlamalar için de gerekli kolaylıkları sağlayamıyor.

Key Light ise hem az yer kaplıyor, hem de Control Center uygulaması üzerinden ayarlanabiliyor. Parlaklık ve renk sıcaklığı ayarı yapılabilen Key Light, OSRAM’ın 80 tane LED’iyle toplam 2500 lümen parlaklık sağlıyor.

Elgato Screen Link

Bir iOS uygulaması olan Screen Link, iPhone’un ekranını bilgisayara anlık olarak aktarmaya imkan sağlıyor. Görüntüyü kablosuz olarak aktaran bu uygulama, OBS Studio ve Steamlabs OBS gibi yazılımlarda görüntü kaynağı olarak görülebiliyor.

15’er dakikalık görüntü aktarımları için ücretsiz olan uygulama, tam sürümünde sınırsız görüntü aktarımı sağlıyor. Tam sürüm, yakında 10 dolarlık fiyat etiketiyle App Store’da çıkacak.

Elgato Thunderbolt 3 Pro Deck

Sadece yayıncılar için değil, tüm bilgisayar kullanıcıları için fayda sağlayabilecek olan Thunderbolt 3 Pro Deck, Mac veya Windows tabanlı bilgisayarınızın bağlantı noktalarını masanızın üstüne getiriyor. Thunderbolt 3 bağlantısını kullanan ürün, 2 tane USB 3.1 Gen 2 Type C, 2 tane USB 3.1 Gen 1 Type A, 2 tane Thunderbolt 3, 1 tane DisplayPort 1.2, 1 tane Gigabit Ethernet ve 1 tane de 3,5 mm kulaklık çıkışı sağlıyor. Ayrıca SD/microSD kart slotlarına da sahip.

Elgato, bu ürünlerinin yanında Stream Deck SDK yazılımının da duyurusunu yaptı. Bu SDK ile birlikte tüm kullanıcılar, Elgato’nun Stream Deck ürünlerine işlev kazandırabilecekler. NewBluıeFX, Voicemod, StreamElements, Soundflow ve vMix partnerleri de SDK ile geliştirdikleri ilk eklentilerini yayınladılar.