Anasayfa Haber Blizzard, Hearthstone Organizasyonlarını Bitirebilir

Blizzard, Hearthstone Organizasyonlarını Bitirebilir

Heroes of the Storm’dan sonra Hearthstone’da da radikal kararlar alınabilir.

2018’de Blizzard ve Bethesda büyük hayal kırıklıklarına sebep oldu. Oyuncularından günden güne uzaklaşan Blizzard, en son Heroes of the Storm’a yapılan yatırımları ciddi oranda azaltma kararını açıklamıştı.

Heroes of the Storm’un Blizzard destekli e-spor organizasyonlarının iptali, oyundaki yetenekli neredeyse tüm oyuncuların başka oyunlara geçmesine sebep oldu. Kaliteli oyuncularını kaybeden rekabet tabanlı bir oyunun da tahmin edeceğiniz üzere ömrü çok uzun olmayacaktır.

Blizzard’ın şimdi benzer bir hamleyi Hearthstone için de planladığı ortaya çıktı. Koreli bazı Hearthstone oyuncularına gönderilen ankette, “Blizzard destekli Hearthstone e-spor organizasyonları olmasa hala Hearthstone oynamaya devam eder miyidiniz?” sorusu bulunuyor. Bu soru da Blizzard’ın maliyet düşürme çalışmalarını sürdürdüğünü ve Hearthstone topluluğunun nabzını yokladığına işaret ediyor.

Açıkçası bir Hearthstone oyuncusu olarak, bu kadar şansa dayalı (RNG) kartların bulunduğu bir oyunun e-spor organizasyonlarının bulunmasını anlayamıyorum. Şans yardımıyla turnuvadaki en kötü oyuncunun bile birinci olma ihtimali bulunuyor. Fakat buna rağmen turnuvalar oldukça yüksek seyir zevkine sahip.

Ayrıca oyuncuların pek çoğu bu tip turnuvalarda profesyonel oyunculardan gördükleri desteleri oynamaya, hangi kartları hangi durumda kullandıklarını anlamaya çalışıyordu. Yani hem eğlence, hem de eğitici yönü bulunuyordu. Bu turnuvaların eksikliği, Hearthstone topluluğunu da muhakkak etkileyecektir.