Anasayfa Video Fuar CES 2019 #4 – Dell Alienware Area 51 Threadripper Modeli

CES 2019 #4 – Dell Alienware Area 51 Threadripper Modeli

Alienware Area 51 modeli Threadripper Edition ile ile karşımızda. CES 2019’da yine AMD standında sergilenen bu bilgisayar bir ilk. Daha önce Intel ve Nvidia ağırlıklı sistemler ile dikkat çeken Dell Alienware bu yüzden fuarda ayrıca ilgi topladı.

AMD Threadripper 2950X işlemcide 12 işlemci çekirdeği ile oyundan daha fazlası için. Ekran kartı olarak Radeon RX Vega 64 kullanılmış. Fuarda sergilenen modelde 16 GB DDR4 RAM, 512 GB NVMe SSD ve 2 TB HDD ile sınıfına göre depolama açısından temel bir konfigürasyonda olduğunu söyleyebiliriz. Fakat zaten fuar dışında abartı sürümler ABD’de oldukça popüler ve yaygın. Burada sergilenen masaüstü bilgisayarın esas olayı, Area-51 modelinin Threadripper sürümü olması.

Burada tek çekirdek performansı da iyi bir model olan 2950X kullanılmış ve oyun performansı fuarda oldukça iyiydi. Ancak elbette bu kadar çekirdek oyundan daha fazlası için sunuluyor.

AMD ve Dell işbirliği sunucularda EPYC işlemciler ile, son kullanıcıda üst seviyede ise Threadripper ile sürüyor. Bakalım başka neler göreceğiz, Radeon Vega VII modeli ve 7 nanometreye geçiş de merakla bekleniyor.

CES 2019 videolarımızın tümü için oynatma listemiz…