Anasayfa Haber Huawei Mate 20 Pro: Oyun Ve Film Performansı

Huawei Mate 20 Pro: Oyun Ve Film Performansı

Huawei Mate 20 Pro, kamera ve şarj özelliklerinin haricinde oyun performansıyla da dikkat çekiyor.

Huawei firmasının son amiral gemisi olan Mate 20 Pro, oldukça güçlü donanım bileşenlerine sahip. Telefonun genellikle vurgulanan özellikleri kamera ve şarj olsa da, donanımsal özellikleri Mate 20 Pro’yu iyi bir oyun telefonu da yapabiliyor.

Mate 20 Pro, taşıdığı Kirin 980 işlemci ve 6 GB RAM ile multimedya performansında da hayli iddialı bir cihaz olmuş. Burada sizlere Mate 20 Pro’nun oyun ve filmlerdeki multimedya performansından bahsedeceğiz.

Mate 20 Pro oyun performansı

Mali-G76 grafik işlemcisi ile donatılan Mate 20 Pro’da oyun oynamak oldukça keyifli ve akıcı. Telefon, yeni ve ağır oyunları dahi akıcı bir şekilde oynatabiliyor. Cihazı oyun konusunda test ettiğimiz sürece pek performans kaybı yaşamadığımızı söylemek mümkün. Mate 20 Pro, seçtiğiniz herhangi bir oyunu sabit 60 FPS ile oynatabilmeyi başardı.

Oyun oynarken ısınma ve ses konuları da önemli unsurlar. Bu konularda da Mate 20 Pro’nun iyi iş çıkardığını söylemek mümkün. Telefon tam kapasiteyle oyun çalıştırırken bile aşırı ısınmıyor, elinizi rahatsız etmiyor, yavaşlamaya başlamıyor.

Ses konusuna gelecek olursak, Mate 20 Pro’nun özellikle odyofiller için üretilmediğini söylememiz gerekiyor. Alt tarafta bir hoparlör çıkışı yok. Stereo çözümü olarak üst kısımdaki ahize, sol ses kanalı şeklinde ayarlanmış. Alttaki hoparlörler ise USB-C yuvasının içinde bulunduğu için elinizin telefonu tutuş konumuna göre seste bir değişim yaşanması söz konusu olabiliyor. Parmağınızı USB-C yuvasının üzerine koyarsanız, ses gücünde kayıp yaşanıyor.

Bu sebeple Mate 20 Pro ile oyun oynayacaksanız, kablosuz kulaklıklar kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Öte yandan elinizin konumu hoparlörü açık bırakacak şekilde olduğunda, ses seviyesinin tatmin edici olduğunu söyleyebiliriz.

Yeni nesil telefonlarda sıkça görülen ekran çentiği, oyun oynarken can sıkıcı olabiliyor. Bazen çentiğin orada olması görsel anlamda sorun olabiliyor. Bundan ötürü çentiklerin ayarlardan kapatılması, daha rahat bir oyun deneyimi için mantıklı olacaktır.

Mate 20 Pro multimedya performansı

Mate 20 Pro’nun ses kalitesinden yukarıda bahsetmiştik. Cihazda film, dizi, video izlerken nasıl bir deneyimle karşılaşacağınızı da bu kısımda anlatacağız.

Mate 20 Pro’da 6,39 inçlik OLED bir ekran bulunuyor. Bu da şu anda bir telefonda bulabileceğimiz en iyi ekran teknolojilerinden biri. Bu yüzden cihazda izleyeceğiniz herhangi bir içerikte yaşayacağınız sorun, ekrandan ziyade uygulamadan veya yayın akışından kaynaklı olabiliyor.

Huawei Mate 20 Pro, genel olarak hem oyun, hem de multimedya konusunda iyi bir iş çıkarıyor. Özellikle büyük OLED ekranı ve grafik işlemcisinin gücü bu konuda büyük destek sağlıyor. Huawei Mate 20 Pro’nun bu konudaki performansını genel olarak beğendiğimizi söyleyebiliriz.

İlginizi çekebilir: Huawei Mate 20 Pro Performans Konusunda Nasıl?

 

2009'da CrytekFan ile teknoloji ve oyun medyasına atılan Melik, takip eden yıllarda pek çok farklı teknoloji sitesine içerik olarak katkıda bulundu. Teknolojinin her alanına yoğun ilgi duyan Melik aynı zamanda profesyonel bir seslendirme sanatçısı.