Anasayfa Etkinlik CES CES 2019 #6 – Singularity Spectre Extreme PC

CES 2019 #6 – Singularity Spectre Extreme PC

Extreme PC ve Singularity Computers, CES 2019’da AMD standında sıradışı bir bilgisayar sergiledi: Özel Spectre kasasına el yapımı Threadripper sistem…

AMD standında yer alma sebebi tabii ki çok etkileyici görünmesi ve firmanın bileşenlerine yer vermesi. Ryzen Threadripper 2920X işlemci, Vega 64 ekran kartı, 32 GB DDR4 RAM ve 500 GB SSD var.

Sistemi özel klan 950 USD’lik kendi entegre manifoldu olan kasası. Bunu açıklayacak olursak, kasa fabrika çıkışında sıvı soğutmaya özel bir tasarımla geliyor. Elbette üzerine yüzlerce hatta binlerce dolar ve uzun zaman, emek harcayarak böyle bir sisteme dönüştürebiliyorsunuz.

Spectre üzerinde özel el yapımı CNC parçalar ile geliştirilen sistem özetle piyasadaki standart bileşenlerden oluşmuyor. Bu da sistemin çok özel bir görünüme sahip olmasını mümkün kılıyor.

Bağlantılar:
https://www.singularitycases.com/product/spectre/
https://www.singularitycomputers.com/spectre-at-ces-2019/

CES 2019 oynatma listemiz…

Bilgisayarla tanışması 2000'li yıllara dayanan yazar, 2007'de CHIP ve LEVEL dergilerinin yanında CHIP Online için de makaleler yazdı ve 2010'da Türkiye'nin en çok satan teknoloji dergisi CHIP'in Donanım Editörü oldu. Bu süre zarfında 1000'den fazla ürün incelemesi yapan Recep Baltaş, 2011 sonunda bu görevinden ayrılıp ASUS Türkiye'de Pazarlama Uzmanı olarak çalışmaya başladı. Tam bir Technopat olan Baltaş'ın son durağı ise Technopat.net.