CES 2019 #9 – MSI GS75 Stealth 2019

In CES, CES 2019, Etkinlik, Video by Recep BaltaşLeave a Comment

GS75 Stealth 2019 modeli ile karşımızda. MSI’ın süper ince laptop serisi GS, yeni Nvidia GeForce RTX 2000 serisinden Max-Q tasarımlı ekran kartlarını kullanıyor. Taşınabilirlik ve estetik gelişmelerin yanında teknik değişiklikleri de paylaşalım…

MSI GS75 modelinde ince bir kasada, ince çerçeveler ile geniş bir ekran sunuyor. İçerisinde CPU ve GPU için ayrı soğutma modülleri bulunan, 3 fanlı özel bir soğutma sistemi var. 47 fan bıçağına sahip fanlar, 7 ısı borusu ile çekirdeklerden gelen ısıyı dağıtıyor ve sıcaklığı düşürüyor. GS serisi mühendislik olarak MSI’ın en ince çalıştığı, detay zengini laptop modelleri arasında yer alıyor.

Alüminyum kasasında menteşeler yenilenmiş ve MSI logosu sadeleştirilmiş. Elmas kesim kenarlar ve ekranı açarken kasanın havalanmaması gibi dengeyi gösteren detaylar beğenimizi kazandı.

RTX 2080 Max-Q ile Intel Core i7 8750H’nin performansını birlikte test etmek için sabırsızlanıyoruz. 144 Hz panel, renk canlılığı, her tuşu ayrı aydınlatılabilen SteelSeries RGB klavyesi gibi özellikleri oyuncuların dikkatini çekiyor. Ancak GS serisini hem oyun, hem iş için kullananlar, çok daha geniş bir Touchpad sunulması gibi detayları da beğenecektir.