Anasayfa Etkinlik CES CES 2019 #12 – MSI RTX 2080Ti Lightning Z

CES 2019 #12 – MSI RTX 2080Ti Lightning Z

CES 2019 #12 - MSI RTX 2080Ti Lighting Z

MSI RTX 2080Ti Lightning Z ekran kartı da CES 2019’da dikkatimizi çeken ürünler arasındaydı. Yıldırım şeklindeki soğutma süslemesinin ötesinde, şu an dehşet güçlü bu GPU’yu kullanan bu kartta bakalım başka neler var?

Üç adet 8 pin PCIe güç girişi olan bu ekran kartının gerçekten sağlam bir güç kaynağına ihtiyacı var. Bu kadar çok bağlantı olmasının sebebi hız aşırtmada istikrar ve performansı artırmak. Nasıl mı? Gücün dağıtımı ve ayarlanması için MSI burada kendi özel PCB’sini, devre tasarımını kullanıyor. Doğal olarak girişleri de buna göre ayarlıyor. Yani her RTX 2080Ti aynı performansı veremez, bunu bir kez daha net olarak görüyoruz.

Giriş çıkışlara baktığımızda 3 adet DisplayPort, bir adet HDMI ve bir de Type-C portu var.

Ekran kartının üzerimnde OLED bir ekran var, bu da ilgi çekici estetik noktalardan birisi. Kartın arka plakası ise karbon fiberden imal edilmiş. Videoda karbon dediğimiz yeri de düzeltiyoruz.

MSI Lightning Z modelini henüz incelememiş olsak da yüksek frekanslara sahip, uç noktada RTX 2080Ti modelleri arasında dikkat çeken bir ekran kartı.

1999'da dergi editörü olarak başlayan yolculuk Technopat Genel Yayın Yönetmeni olarak devam ediyor. #Teknoloji #video #sosyalmedya #rpg #android #kahve sever. [email protected]