CES 2019 #27 – ASUS ROG Zephyrus S GX701

In CES, CES 2019, Etkinlik, Video by Ali GüngörLeave a Comment

CES 2019’da en ince oyuncu laptopu olan ROG Zephyrus S GX701 tanıtıldı. Her yıl çok ince modeller ile tasarımı daha da gelişen Zephyrus serisi, incecik çerçevelere kavuşmuş.

Bunun için Webcam laptoptan ayrılmış ve laptopun yanında geliyor. 1080p 60 FPS destekli bu Webcam isterseniz bir tripod üzerine de takılabiliyor. Yani Twitch ve YouTube üzerinden oyun yayınlayanlar için özel olarak düşünülmüş ve rakiplerde olmayan yepyeni bir özellik getirilmiş.

Yenilikler bununla da kalmıyor, ses kontrol tuşu da ilgi çekici. Ayrıca normal adaptör yanında Type-C adaptörü kullanma seçeneği de gelmiş. Oyun için tam boy adaptör, normal çalışma için Type-C adaptör kullanabilirsiniz. Laptop bir telefon adaptörüyle dahi şarj edilebiliyor. Bu da ASUS ROG Zephyrus S GX701 modelini sadece oyun için değil, hem oyun, hem iş için ideal hale getiriyor.

Optimus devreye sokulabildiği gibi salt RTX 2080 Max-Q ekran kartı da kullanılabiliyor. Bu bilgisayarın bu gücü bu inceliğe sığdırmış ve daha taşınabilir hale getirmiş olması en büyük artıları. ASUS yenilikçi davranmış. Artık her laptop, USB Type-C üzerinden de gerektiğinde internette gezecek ya da film izleyecek kadar da olsa şarj edilebilmeli.