CES 2019 #29 – ASUS Vivobook 2019 Modelleri

In CES, CES 2019, Etkinlik, Video by Ali GüngörLeave a Comment

ASUS VivoBook 2019 serisi dizüstü bilgisayar genel kullanıcıya yönelik orta sınıf laptop modellerinden oluşuyor. Öğrenciler ve çalışanlar tarafından tercih edilen VivoBook’lar standart laptoplardan daha hafifler…

Özellikle 4 yönden çerçevelerin inceltildiğini görebiliyoruz. Ayrıca farklı renk seçenekleri ile yenilikçi ve ilgi çekici kasalar var karşımızda.

ASUS VivoBook 2019 serisinde 14 ve 15 inç modeller var. Kırmızı rengin tonu Living Coral yani yaşayan mercan. Bu Pantone’nin 2019 rengi olarak seçtiği ton, oldukça canlı ve olumlu. Ancak elbette kişisel zevklere göre çok farklı renkler var. Klasik gri ve siyah her zaman mevcut.

İşlevselliğe dönersek, klasik laptoplardan daha hafif bir yapısı var VivoBook serisinin. microSD kart yuvası, kulaklık ve mikrofon kombo girişi, USB Type-C portu, HDMI çıkışı, USB Type-A portu ve güç girişi var.

Sol kısma baktığımızda burada da iki adet USB Type-A yani klasik USB portu var.

Klavyesine alanına baktığımızda tuşların kenarlarının yuvarlak tasarımı dikkat çekiyor. Ayrıca ZenBook modellerinde olduğu gibi laptop açılınca klavye hafif eğimli bir konum alıyor. Touchpad geniş tutulmuş.

Teknik özelliklere baktığımızda Intel Core i7-8565U işlemci kullanılmış. Bu işlemci 4 çekirdek ve 8 Thread, 1.8 GHz temel, 4.6 GHz Turbo frekansa sahip. Ancak konfigüre edilebilen TDP farklı olduğu için frekansı değişebilir, performansına incelememizde baktığımızda değinebiliriz. Bunun yanında Nvidia MX130 GPU, 16 GB DDR4 RAM, 256 GB’a kadar SSD, 2 TB’a kadar sabit disk seçenekleri var.

15.6 inç olan ASUS VivoBook 15 modeli, 2019 serisi ile NanoEdge daraltılmış çerçeveli ekrana, 1.6 kg ağırlığa sahip. Ekran Full HD 1920×1080 çözünürlükte.