HERE, Uber’e Rakip Oluyor

In Haber, Mobil by Ruşen GöbelLeave a Comment

HERE, ulaşım hizmeti altyapısı sağlayan SoMo uygulamasını yayınladı.

Kolay bir şekilde araç çağırdığımız ve oldukça kaliteli hizmet sağlayan Uber uygulamasına bir alternatif daha geliyor. HERE adını daha önce Windows Phone akıllı telefonlara entegre navigasyon hizmetiyle tanımıştık.

SoMo (Social Mobility) adındaki yeni ulaşım uygulaması, basit kullanımı ve ilginç özellikleriyle dikkat çekiyor. Uygulamayı açtığınızda karşımıza çıkan ilk sekmede, standart bir harita ve üst kısımda da arama çubuğu bulunuyor. Arama kısmına bir konum yazdığınızda ise 3 farklı seçenekten birini seçebiliyorsunuz.

Bu üç seçenekten ilki, aracı kendinizin sürdüğünü gösteriyor. Gideceğiniz konumu belirledikten sonra uygulama otomatik olarak navigasyon moduna geçiyor. İkinci seçenek ise yolcu olduğunuzu ve araç aradığınızı gösteriyor. Uygulamanın bu kısmı ise Uber’le hemen hemen aynı işlevi görüyor. Son kısımda ise toplu taşıma seçenekleri bulunuyor.

SoMo, sosyal tarafı güçlü bir uygulama. Aracı kendimiz sürdüğümüz senaryoda, istediğimiz takdirde kurduğumuz gruplardan veya arkadaşlarımızdan birini davet edebiliyoruz. Ayrıca “Gatherings” adı altında çeşitli etkinlikler oluşturmak da mümkün.

Ancak burada bir noktaya dikkat çekmek gerekiyor. App Store ve Google Play Store’da, hem SoMo, hem de Somo isimli farklı uygulamalar bulunuyor. İndirdiğiniz uygulamanın ikonuna ve geliştiricisinin “HERE Apps LLC” olmasına dikkat edin.

SoMo’nun iOS sürümünü indirmek için tıklayın.

SoMo’nun Android sürümünü indirmek için tıklayın.