Philips, 241B7QGJEB Monitörünü Piyasaya Çıkarıyor

In Bülten, Haber by Berker GüngörLeave a Comment

Philips monitörlerinin marka lisans ortağı MMD, Philips 241B7QGJEB Full HD monitörünün çok yakında piyasaya çıkacağını duyurdu.

241B7QGJEB monitörü, Philips’in uzun süredir sürdürülebilirliğe ve çevreye gösterdiği taahhüdü destekliyor. Gelmiş geçmiş en çevre dostu bu monitör, çevre üzerinde mümkün olan en düşük etkiye sahip olması için özel olarak tasarlandı. TCO Certified Edge’e sahip hafif, %85 oranında tüketici sonrası geri dönüştürülmüş plastiklerden oluşturulmuş, Philips 241B7QGJEB modeli kurşun, cıva, halojen ve PVC/BFR gibi zararlı maddelerden tamamen arındırılmış.

Ayrıca bütün plastik gövde parçaları, metal şasi parçaları ve ambalaj malzemeleri %100 geri dönüştürülebilir. Philips’in bu monitörü, bu yolla global ekonomiye geri dönüşümle katkı sağlarken bir yandan da küresel kaynak tüketiminin ve ona bağlı bütün ulaştırma emisyonlarının azaltılmasına yardımcı oluyor. Sonuç olarak, Green Electronics Council (Yeşil Elektronik Konseyi) bu monitöre çevre dostu EPEAT sertifikası vererek ürünün yeşil tasarımını ve performansını da doğrulamış oldu.

Üretkenliğe açılan kapı

Philips 241B7QGJEB modeli, sürdürülebilirliğin yanında kalite ve konfor da sunan, yüksek performanslı bir monitör. Full HD çözünürlük ve IPS paneli, neredeyse her açıdan görüntülenebilen yüksek netlikte görüntüler anlamına geliyor. Ultra dar bir çerçeve pencereleri kolayca yan yana yerleştirmeyi sağlarken, SmartImage, SmartContrast ve SmartResponse gibi yenilikler de yüksek görüntü ve video kalitesinin garantisi.

Bilgisayar başında geçen uzun saatler genelde yorgunluk demek olduğu için de, Philips 241B7QGJEB kullanıcı rahatlığını en üst düzeye çıkarmak için etkin çözümler ile donatıldı. Bu çözümler arasında parlamayan, düşük yansıtmalı bir monitör yüzeyi ve çalışırken daha iyi bir görselleştirme için LowBlue modu ve Flicker-free teknolojisi var. Üstelik bunlara ek olarak, tamamen ayarlanabilir SmartErgo bir taban ve kullanıcılara kendilerine uygun konumu seçme özgürlüğü veren VESA montajı özelliği de bulunuyor.

Dünyanın en enerji verimli monitörü

Bir dizi güç tasarrufu teknolojisi ile donatılmış bu monitör, kayda değer bir enerji azaltımı sağlıyor, bunun da hem çevreye, hem de kullanıcıların ceplerine faydası var. Yüksek performanslı, düşük tüketimli bu teknolojiler arasında, zararsız kızıl ötesi sinyaller ile kullanıcının orada olup olmadığını belirleyip, ona göre otomatik olarak monitörün parlaklığını azaltan PowerSensor var. Tek başına bu yenilik bile enerji tasarrufunun %80 gibi bir oranına denk düşüyor.

Philips’in 241B7QGJEB modelinde en az tüketim ile optimal parlaklık için yeni, düşük güçlü, arka aydınlatmalı bir tasarım, ortamdaki ışığı algılayarak ekranın parlaklığını otomatik olarak ayarlayan LightSensor teknolojisi ve konvansiyonel monitörlerde, monitör kapalıyken bile meydana gelebilen gizli enerji tüketimini (Standby / bekleme modunda) durduran bir Zero Power Switch anahtarı bulunuyor. Monitörün tüketimi EnergyStar 7.0 ölçümüne göre 11 Watt. A++ enerji sınıfı da Philips 241B7QGJEB modelinin enerji verimliliğini vurguluyor.

Philips 241B7QGJEB modeli, Ocak 2019’da 259 USD tavsiye edilen perakende fiyatından piyasaya çıkacak.