Anasayfa Video Fuar CES 2019 #36 – HyperX Quadcast USB Mikrofon

CES 2019 #36 – HyperX Quadcast USB Mikrofon

HyperX Quadcast USB mikrofon özellikle Twitch Stream ve YouTube videoları yayınlayanların merakla beklediği bir cihaz. Bu ürünün özelliklerine CES 2019’da yakından baktık…

HyperX markasıyla çıkan Quadcast USB mikrofon, canlı yayın ya da kayıtlı yayın yapanlar için geliştirilen yayıncı ürünleri arasında dikkat çekiyor. Özellikle masaüstü mikrofonlar, konumlandırmalarının, kurulum ve kullanımlarının rahat olması sebebiyle tercih ediliyor. Ancak farklı mikrofon türleri sesleri farklı yönlerden alıyor. Bu da tercih yapmayı zorlaştırıyor, Quadcast ise bunu 4 mod sunarak çözmüş.

Öncelikle temel yapıya bakalım. Titreşim engelleyen lastikler masa üzerindeki titreşimlerin mikrofondaki ses kaydına etki etmesini engelliyor. Ayrıca mikrofon masa üzerinde kendi ayağından eğimli konuma getirilebiliyor.

Üzerinde ses açma ve kapatma tuşu olan HyperX Quadcast USB Mikrofon, ışıkları ile kayıtta olup olmadığını gösteriyor. Ses seviyesi de mikrofonun altında ayarlanabiliyor. USB üzerinden bilgisayara bağlanan mikrofonun üzerine 3.5 mm kulaklık takarak, kaydettiği sesi de dinleyebiliyorsunuz.

Peki neden Quadcast? Quad dörtlü demek yani 4 farklı modu var. Stereo ile sağ ve sol taraftan, kardoid ile tek yönden, omnidirectional mod ile her yönden, son olarak ön ve arka moduyla da bu iki yönden kayıt almak mümkün. Bu kayıt modları sayesinde stüdyodaki insanların konumlarına göre duruma uyum sağlamak ve istenen yönden temiz kayıt almak kolaylaşıyor.

Mikrofon dahili bir POP filtresine de sahip. Bu da tam konuşmaya başlarken olan ani sesleri filtreleyerek yine temiz bir kayıt almayı kolaylaştırıyor.

ABD satış fiyatı 139 USD olarak belirlenen HyperX Quadcast USB Mikrofon, 2019 mart ayında yine ABD pazarında satışa sunulacak. Türkiye fiyatı henüz açıklanmadı.

Ses kayıt kalitesi ya da diğer merak edilen detaylara incelemede daha detaylı bakabiliriz.