CES 2019 #38 – Creative BlasterX G6 Harici Ses Kartı

In CES, CES 2019, Etkinlik, Video by Ali GüngörLeave a Comment

Creative Blaster X G6 harici ses kartı CES 2019’da tanıtılan ürünler arasında yer aldı. Bu ürün özellikle ses kartı yüzünden parazit ve dip ses sorunu ile boğuşanlara hitap ediyor ancak başka kullanım alanları da var…

Creative BlasterX G6 harici ses kartı masaüstü ya da dizüstü bilgisayar haricinde PlayStation 4 Pro gibi oyun konsollarına bağlanabiliyor. Microsoft XBox One X ile henüz uyumlu olmasa da bunun haricindeki Xbox, Nintendo Wii gibi konsollar listelenmiş durumda. Destek gelene kadar da analog bağlantı üzerinden Line In portunu kullanıp sesi karta aktarmak ve Line Out üzerinden çıkış alarak kullanmak mümkün.

Peki nasıl çalışıyor? Dediğimiz bağlantılar ile ses üzerinden geçtiği zaman Gain yani ses kazanımı ayarlanabiliyor. Bu anfi, kulaklığın yanında mikrofonun da bağlanmasına imkan sağlıyor. Gain ayarı L ya da H olarak kulakiçi ya da kulaküstü kulaklıklara göre değiştirilebiliyor.

Özel tasarım Xamp kulaklık anfisi sol ve sağ kulaklıkları ayrı ayrı yükseltiyor. Bu özen anfi sayesinde kulakiçi kulaklıkların ses seviyesini artırmak mümkün. 32 Bit 284 kHz çıkış sunan ve Dolby Digital Decoding desteği sunan Creative BlasterX G6, son derece güçlü bir ürün.

Windows altında da Sound Blaster Connect yazılımıyla seste özelleştirme yapmanız mümkün. Sanal 5.1 ve 7.1 Surround ses, Dolby Audio logoları da dikkatimizi çekiyor.