Anasayfa Haber Division 2, Geniş Kapsamlı DirectX 12 Desteğiyle Geliyor

Division 2, Geniş Kapsamlı DirectX 12 Desteğiyle Geliyor

Ubisoft, Division 2’de DX 12 asenkron hesaplama özelliğinden verimli bir şekilde faydalanacak.

Ubisoft, yapımı süren Division 2 için AMD ile işbirliği yaptığını duyurdu. Bu duyuruyla birlikte oyunun teknik tarafıyla ilgili bazı bilgiler paylaştı. Bunlardan en önemlisi, oyunun DirectX 12 desteğiyle ilgili.

Ubisoft yetkililerinden Calle Lejdfors verdiği bir röportajda, oyunun DirectX 12 performansının bir hayli iyi olacağını söyledi. DirectX 12’nin önemli özelliklerinden olan asenkron hesaplamayı verimli bir şekilde kullanacaklarını belirten Lejdfors, aynı zamanda oyun motorunun GIS ve LIDAR’ı da desteklediğini söyledi. GIS ve LIDAR destekleri, oyunlara gerçek dünya haritasının kolay ve başarılı bir şekilde aktarılmasına olanak sağlıyor.

HDR monitörleri destekleyecek olan Division 2 grafik motoru, daha kaliteli yansıma efektleri için geliştirilmiş. Tabii bu noktada herhangi bir şekilde Ray Tracing’den bahsedilmiyor. Bildiğiniz üzere Ray Tracing, şimdilik yalnızca Nvidia RTX ekran kartları tarafından destekleniyor. 7 – 11 Şubat arasında beta testi yapılacak olan oyun, 15 Mart’ta piyasaya çıkacak.

 

Video Reklam: