Anasayfa Haber Dolby, Stüdyo Kalitesinde Kayıt Yapabilen Mobil Uygulama Geliştiriyor

Dolby, Stüdyo Kalitesinde Kayıt Yapabilen Mobil Uygulama Geliştiriyor

Dolby’nin yeni uygulaması, Apple telefonları profesyonel kayıt ekipmanına dönüştürmeyi hedefliyor.

Ses teknolojileriyle tanıdığımız Dolby, “234” kod adlı bir ses kayıt uygulaması geliştiriyor. Bu uygulamanın iPhone telefonlarda ses kaydı kalitesini önemli ölçüde artıracağı söyleniyor.

İddiaya göre “Dolby Live” ismiyle yayınlanacak olan uygulama, arka plandaki sesleri yok etme, bas ve tiz seviyelerini ayarlama ve çeşitli Dolby efektlerini uygulama gibi özelliklere sahip olacak. Arka plandaki sesleri yok etme işini uygulamanın otomatik olarak gerçekleştirebileceği söyleniyor.

Henüz yayınlanamayan uygulama, iOS TestFlight platformu üzerinden denenebiliyor. Tabii bunun için başvuru yapmanız gerekiyor. Dolby’nin bu uygulamayı ne zaman yayınlayacağı ise henüz bilinmiyor. Dolby Live’in geçtiğimiz Haziran ayından beri test edildiği söyleniyor.

Uygulamanın Android sürümünün bulunmaması ise pek şaşırtıcı değil. Zira iPhone modellerinde donanım özellikleri Apple onaylı belirli standartlara göre seçiliyor. Android telefonlarda ise mikrofonlar ve işlemciler gibi önemli bileşenler, üretici ve modele göre çok değişiklik gösteriyor.

Dolby 234’e test başvurusu yapmak için tıklayın.