Anasayfa Haber Facebook Messenger Mesajları Artık Gönderildikten Sonra Silinebiliyor

Facebook Messenger Mesajları Artık Gönderildikten Sonra Silinebiliyor

Yeni güncelleme sonrasında, yanlışlıkla gönderilen mesajları silmek mümkün hale geldi.

Mesajlaşma platformlarındaki kullanıcı sayılarının artması, zaman zaman karışıklıkların yaşanmasına sebep olabiliyor. Örneğin Facebook’ta eşinizle konuşurken bir anda iş arkadaşınız bir şey sorabiliyor. Böyle durumlarda da eşinize atacağınız mesajı yanlışlıkla iş arkadaşınıza gönderebiliyorsunuz.

WhatsApp ve Facebook platformlarında gönderilen mesajları silme özelliği bir süredir mevcut. Şimdi bu özellik Messenger’ın mobil uygulamalarına da getirildi. Bundan böyle Messenger uygulaması üzerinden bir mesajı gönderdikten sonra, 10 dakika içinde silebileceksiniz. Tabii Messenger uygulamasının eski mesajları silme özelliğine kavuşması için güncelleme yapmanız lazım.

WhatsApp uygulamasında 10 dakikadan eski mesajların silinebilmesi için bir yazılım açığından faydalanılıyordu. Telefonu uçak moduna alıp, uygulama verilerini silip, saati de uygun bir şekilde değiştirince, 10 dakikadan daha eski mesajları silmek mümkün oluyordu. Bu açığın Facebook Messenger için de işe yarayabileceği tahmin ediliyor.