Anasayfa Haber Yeni Titanfall Oyunu Bu Yıl Piyasaya Çıkacak

Yeni Titanfall Oyunu Bu Yıl Piyasaya Çıkacak

EA’nın duyurusundan sonra orijinal Titanfall geliştiricisi Respawn Entertainment yeni oyunu kendilerinin geliştirmediğini açıkladı.

Electronic Arts, geçtiğimiz gün bir anda Apex Legends’ı duyurup, ardından da hemen yayınlayarak oyuncuları şaşırtmıştı. Şimdiden milyonlarca oyuncuya ulaşan yeni Battle Royale oyunu, Twitch’in de en çok izlenen oyunları arasına girdi.

2016’nın sonunda piyasaya sürülen Titanfall 2’nin başarılı tek kişilik senaryo modunu beğenen oyuncular Titanfall 3’ü beklerken, Apex Legends’ın yayınlanması ise serinin hayranlarını üzdü. Oyuncular, Respawn Entertainment’ın yeni oyunun yapımına başlamasını beklerken, şirket yetkililerinden Drew McCoy, Titanfall 3’ü yapmadıklarını açıkladı. Şirket, bunun yerine Apex Legends’a odaklanacak.

Bu açıklama sonrasında Electronic Arts da “Premium” bir Titanfall oyunun bu yıl piyasaya çıkacağını duyurdu. Premium Titanfall denince akla elbette ki Titanfall 3 geliyor. Respawn Entertainment da bu oyunu geliştirmediğini söylediğine göre, yeni oyun Electronic Arts’ın başka bir alt şirketi tarafından geliştirilecek.

Hali hazırda karışmış olan bu hikaye, burada sonlanmıyor. Electronic Arts’ın açıklamasıyla birlikte Respawn Entertainment’ın CEO’su Vince Zampella, “Apex Legends’ın yanı sıra bu yıl çıkacak Titanfall için de çalışıyoruz” Tweet’ini paylaştı.

Bu Tweet sonrasında, yeni Titanfall’un hangi ekip tarafından geliştirileceği iyice karışmış durumda. Büyük ihtimalle oyun, aslında farklı bir stüdyo tarafından geliştiriliyor, fakat Respawn Entertainment da geliştiren stüdyoya destek oluyor. Tabii bir yandan da Apex Legends’ın geleceği üzerine çalışıyor.