Anasayfa Haber The Outer Worlds Hakkında Yeni Açıklamalar Geldi

The Outer Worlds Hakkında Yeni Açıklamalar Geldi

Yapımcı Obsidian’ın yöneticileri yeni oyun hakkında pek çok konuya açıklık getirdiler.

Fallout: New Vegas ve Pillars of Eternity gibi geleneksel lezzetteki RPG oyunlarıyla tanıdığımız Obsidian, aslında çok daha köklü bir geçmişe sahip. Stüdyonun kurucuları ve yapım ekibindeki isimlerin çoğu, geçmişte orijinal Fallout serileri gibi oyunları yaratan Black Isle bünyesinde yer almış isimler.

Farklı sorunlar yüzünden Bethesda ile ters düşen ve yollarını ayıran Obsidian ekibi, bir süre önce The Outer Worlds adlı yeni bilim-kurgu temalı RPG oyununu duyurmuştu. Bethesda’nın Fallout 76’yı eline yüzüne bulaştırmasının da etkisiyle, Obsidian ekibinin duyurusu çok büyük heyecan uyandırmıştı.

Obsidian ekibinin kilit isimlerinden Tim Cain ve Leonard Boyarsky, Game Informer dergisine oyun hakkında geniş kapsamlı bir röportaj verdiler. Fallout dünyasının orijinal yaratıcıları olan bu iki ismin verdiği bilgiler, The Outer Worlds hakkındaki pek çok soru işaretini ortadan kaldırıyor.

Öncelikle, oyunun 2019 içinde kesinlikle piyasaya çıkması planlanıyor. Her ne kadar Obsidian artık Microsoft bünyesinde çalışsa da, The Outer Worlds isim haklarına sahip olduklarından oyunu PC ve Xbox dışında PS4 için de kesinlikle çıkaracaklar. PC sürümü Steam üzerinden de satılacak ve tüm sürümler 60 dolar fiyatla hem dijital, hem de DVD olarak piyasaya sürülecek.

Obsidian bu oyunu Fallout tadında klasik RPG öğelerine sahip olacak şekilde tasarlıyor. Ancak oynanış sadece FPS görüş açısından olacak. Oyunda yanınıza NPC ekip arkadaşları katabileceksiniz ve bunların da kendi karakter özellikleri ve alt hikayeleri bulunacak. En yüksek zorluk seviyesinde oynarken NPC karakterler kalıcı olarak ölebilecek.

Bu oyunda özellikle Fallout: New Vegas’tan pek çok esinlenme göreceğiz. Mesela karakterin oluşturulması bölümü tıpkı New Vegas’takine benzer bir tarzda olacak. Oyunda bir ahlaki yapı sistemi, yani Karma bulunmayacak. Ancak yaptığınız seçimler sizin oyundaki fraksiyonlar ve karakterlerle olan ilişkinizi etkileyecek bir üne kavuşmanızı sağlayacak.

Cain ve Boyarsky tarafından Game Informer için verilen söyleşiyi aşağıda İngilizce olarak izleyebilirsiniz. The Outer Worlds hakkında daha fazla duyurunun E3 2019 fuarı döneminde yapılacağı tahmin ediliyor.