Anasayfa Haber Cyberpunk 2077, Epic Games Store Üzerinde Yayınlanmayacak

Cyberpunk 2077, Epic Games Store Üzerinde Yayınlanmayacak

Yapımı süren Cyberpunk 2077’nin Epic Games Store üzerinde satılmayacağı açıklandı.

Witcher 3 ile büyük beğeni toplayan CD Projekt Red, şu sıralar Cyberpunk 2077’yi geliştiriyor. Witcher 3’ün kalitesi sebebiyle Cyberpunk’tan beklentiler de oldukça büyük. Hatta yapımı süren oyunlar arasında en çok ilgiyi çeken oyun durumunda denebilir.

Epic’in Steam ile rekabete girişmesiyle, oyun dünyasında önemli olaylar gerçekleşmişti. Metro Exodus gibi büyük bir yapımın ön siparişleri Steam’den alınmasına rağmen, oyunun ilk sene boyunca yalnızca Epic Games Store’da yayınlanacağı duyurulmuştu. Ardından farklı büyük yapımlar da Steam’den vazgeçerek Epic Games Store’da çıkaracaklarını açıklamıştı.

Rekabet ortamı her zaman tüketiciye yarasa da oyuncular bu durumdan memnun değil. Çünkü oyunlarını oynamak için bilgisayarlarına yüklemeleri gereken oyun platformlarının sayısı günden güne artıyor. Steam, Battle.net, Bethesda.net, GOG, Origin, Uplay derken, hangi oyunun hangi platformda yüklü olduğunu karıştırır olduk.

CD Projekt Red’in yönettiği resmi Cyberpunk 2077 hesabından gönderilen bir Tweet’e göre oyun, Epic Games Store’da çıkmayacak. Bir kullanıcının “Bu oyunu lütfen Epic Games’e özel yapmayın” mesajına karşılık, resmi hesaptan bu yönde olumlu bir cevap geldi.

Bu, elbette oyunun sadece Steam’de çıkacağı anlamına gelmiyor. GOG platformunun da sahibi olan CD Projekt Red, Cyberpunk 2077’yi bu platformu canlandırmak için buraya özel çıkarabilir. Ancak şimdilik oyunun hangi kaynaklardan satışa sürüleceğine dair kesin bir açıklama da yapılmış değil.