Anasayfa Haber LinkedIn, Canlı Yayın Servisini Açabilir

LinkedIn, Canlı Yayın Servisini Açabilir

LinkedIn’e canlı video servisini yakında hizmete sokacağı söyleniyor.

Microsoft’un iş odaklı sosyal ağı LinkedIn’e canlı yayın servisi geleceği söyleniyor. İddiaya göre LinkedIn Live isimli bu servis, bu hafta içinde kapalı beta sürecine girecek. Servisi ilk etapta yalnızca kapalı beta daveti alan ve ABD’de yaşayan kişiler test edebilecek.

Microsoft’un bir diğer alt şirketi Azure Media Services tarafından desteklenerek açılacağı söylenen bu servis, ilginç içeriklerin yayınlanmasına önayak olabilir. Soru – cevap etkinlikleri, ürün duyuruları, ödül törenleri, finans duyuruları gibi içerikler, doğrudan LinkedIn üzerinden gerçekleştirilebilir.

LinkedIn, canlı yayın özelliğinin yerleşik video özelliğinin gelmesinden bu yana en çok talep edilen özellik olduğunu söylemişti. Ayrıca şirketin düşük kaliteli canlı yayınlardan da çekindiği, bunun için bazı üçüncü parti canlı yayın servisleriyle anlaştığı belirtiliyor.

LinkedIn Live’ın ne zaman hazır olacağı henüz bilinmiyor. Bakalım LinkedIn’i Facebook gibi kullanmaya çalışan kullanıcılar, bu yeni canlı yayın özelliğinden ne şekilde faydalanacaklar.