LG, Katlanabilir Akıllı Telefonunu Erteliyor

In Haber by Ruşen GöbelLeave a Comment

LG’nin katlanabilir telefonunu geç çıkaracağı açıklandı.

Üreticiler, akıllı telefonların yeni biçimi için çalışmalara başladılar. Katlanabilir ekranların uygulanabilir olmasıyla birlikte, pek çok şirket katlanabilen akıllı telefon geliştirmeye çalışıyorlar. Bu çalışmaların ilk sonuçlarını, bu ayın sonunda başlayacak olan MWC 2019 etkinliğinde göreceğiz.

Her ne kadar akıllı telefon pazarında başarı elde edememiş olsa da, kendi ekranını üretebilen şirketler arasında yer alan LG’nin de katlanabilir bir modelle karşımıza çıkması bekleniyor. Şirket, geçtiğimiz yılın sonlarında katlanabilir televizyonunu sergileyerek dikkatleri çekmişti. LG’nin aynı teknolojiyi akıllı telefonlara da uyarlayacağı tahmin ediliyordu.

LG Electronics mobil ve televizyon bölümlerinin başkanı Brian Kwon, katlanabilir akıllı telefon talebinin 1 milyon civarında olacağını tahmin ettiklerini söyledi. Şirketin bu noktada asıl probleminin ise standart akıllı telefon pazarında kaybettikleri pozisyonu geri kazanmak olduğunu belirtti. LG’nin de bu sebepten dolayı katlanabilir akıllı telefon planlarını ertelediğini açıkladı.

Hali hazırda akıllı telefon piyasasının en büyük 3 markasından biri olan Samsung bile ilk etapta deneme amacıyla kısıtlı sayıda üretim yapacağını açıklamıştı. Durum böyleyken LG’nin önceliğinin katlanabilir akıllı telefon olmaması pek de şaşırtıcı değil.