Anasayfa Haber Samsung Galaxy Fold Resmen Tanıtıldı

Samsung Galaxy Fold Resmen Tanıtıldı

Samsung Electronics merakla beklenen yeni Galaxy Fold katlanabilir cihazını tanıttı.

Galaxy Fold, katlanarak kapak ekranlı kompakt bir cihaza dönüşen dünyanın ilk 7.3 inç Katlanabilir Sonsuz Ekranı ile sunulacak. Galaxy Fold; video izlemek, oyun oynamak ve çok daha fazla işlevi aynı anda yerine getirmek amacıyla tasarlandı.

Akıllı Telefon ve Tablet Katlanarak Bir Oldu

Galaxy Fold ile kullanıcılar hem telefon, hem de tablet dünyasının en iyi yönlerine sahip oluyor. Galaxy Fold, Samsung’un ilk esnek ekran prototipini 2011’de tanıtmasının ardından geçen sekiz yılda geliştirilen malzeme, mühendislik ve ekran inovasyonlarını bir araya getiriyor.

Yeni Ekran Malzemeleri: Dahili ekran sadece bükülmekle kalmıyor, katlanıyor. Samsung, bu inovasyonu hayata geçirmek için yeni bir polimer katmanı icat etti ve ince bir ekran yarattı. Yeni malzeme, Galaxy Fold’un esnek ve dayanıklı olmasına, uzun süre kullanılabilmesine imkan veriyor.

Yeni Menteşe Mekanizması: Galaxy Fold, tıpkı bir kitap gibi düzgün ve doğal bir şekilde açılıyor, düz ve kompakt bir şekilde kapanıyor. Samsung, bunu başarmak için birbirine kenetlenen çok sayıda dişli içeren karmaşık bir menteşe geliştirdi. Bu sistem gizli bir bölmenin içinde barındırılıyor.

Yeni Tasarım Unsurları: Samsung, ekrandan gövdeye kadar görebileceğiniz her unsuru ele aldı. Parmak izi okuyucu, başparmağın doğal olarak durduğu yanda bulunduğu için cihaz kolayca açılıyor. İki pil eşit şekilde dağıtıldığından Galaxy Fold dengeli bir his veriyor.

Galaxy Fold’un 2019’un ikinci çeyreğinde Türkiye’de satışa sunulması planlanıyor.

Galaxy Fold Ürün Özellikleri

Galaxy Fold

Ekran

Ana ekran: 7.3” QXGA+ Dinamik AMOLED (4.2:3)

Kapak ekranı: 4.6” HD+ Super AMOLED (21:9)

* Ekran çapraz olarak, tam dikdörtgen şeklinde, yuvarlatılmış köşeler hesaba katılmadan ölçülmüştür.

Kamera

Kapak Kamerası 10MP (2PD), F2.2
Arka Kamera Ultra Geniş Açı: 16MP, F2.2

Geniş Açı: 12MP (2PD), F1.5/F2.4, OIS

Telefoto: 12MP, F2.4, OIS

Ön Kamera Geniş Açı: 10MP (2PD) F2.2

RGB Derinlik: 8MP, F1.9

İşlemci

7nm 64-bit Sekiz çekirdekli işlemci

Bellek/Depolama

12GB RAM(LPDDR4x), 512GB (UFS3.0)

* İşletim sisteminin depolanması ve cihaz özelliklerinin çalıştırılması için kullanılan yazılım nedeniyle kullanıcı belleği, toplam bellekten düşüktür. Gerçek kullanıcı belleği, operatöre bağlı olarak farklılık gösterebileceği gibi yazılım yükseltmeleri yapıldıktan sonra da değişebilir.

* MicroSD yuvası yoktur

Pil

4,380mAh (tipik)*

Hızlı Şarj, kablolu ve kablosuz ile uyumlu

Kablolu şarj, QC2.0 ve AFC ile uyumlu

Kablosuz şarj, WPC ve PMA ile uyumlu

* 4,380mAh (tipik), üçüncü taraf laboratuvar koşullarında test edilen pil kapasitesinin tipik değerini belirtir. Tipik değer, pil numuneleri arasında pil kapasitesindeki sapma dikkate alınarak hesaplanan ortalama değerdir. Nominal (minimum) kapasite 4.275mAh’dir. Gerçek pil ömrü, ağ ortamına, kullanım düzenlerine ve diğer faktörlere bağlı olarak değişebilir.

İşletim Sistemi

Android 9.0 (Pie)