Netflix Ve Marvel Ortaklığı Sona Erdi

In Haber by Toprak YücelLeave a Comment

Netflix’te kalan son iki Marvel dizisinin de iptal edildiği açıklandı.

2015’te Daredevil ile başlayan Marvel-Netflix ortaklığı, çizgi roman tutkunlarını hayli sevindirmişti. Sinemada büyük başarı yakalayan Marvel, Netflix dizilerinde aynı sonuca ulaşamamış görünüyor.

Netflix, orijinal yapımları olan Daredevil, Luke Cage ve Iron Fist’i 2018 sonlarında arka arkaya bitirmişti. Geriye kalan son iki Marvel dizisi Jessica Jones ve The Punisher’ın da iptal edildiği haberi geldi. Jessica Jones’un üçüncü ve son sezonu 2019 sonlarında Netflix’te yayınlanacak. The Punisher’ın son sezonuysa geçen ay yayına girmişti.

Netflix ile Marvel’ın ayrılık sebebi resmen açıklanmasa da, ayrılığın ana sebebinin Disney+ olduğu biliniyor. Disney’in Netflix’e rakip olacak video servisi 2019’un sonlarında kullanıma açılacak. Çizgi roman devi Marvel’ın da sahibi olan Disney, Disney+ servisine abone çekmek için bu markayı da kullanmak istiyor. Rakibi olan Netflix’le lisans anlaşmasını da yenilemiyor. Hatta Disney+’ın ilk orijinal filminin Captain Marvel olacağı açıklandı bile.

Netflix de geleceği dair planlarını yapmış. Yeni yayına giren Umbrella Academy, şirketin süper kahraman temalı orijinal içeriklerinden sadece biri. 2017’de Millarworld adlı çizgi roman şirketini satın alan Netflix, Millarworld çizgi romanlarını da dizi ve filmlere uyarlayacak.