Hearthstone Masters Resmen Duyuruldu

In Bülten, Haber by Berker GüngörLeave a Comment

Hearthstone Espor sistemini daha sürdürülebilir, eğlenceli ve erişilebilir bir programa dönüştürmek için yapılan çalışmalar meyvelerini veriyor.

Hearthstone Masters’ın eleme karşılaşmaları olarak nitelendirilen Masters Qualifiers, oyundaki hünerlerini ortaya koymak isteyen tüm oyunculara açık olacak. Blizzard, Masters Ligi elemeleri boyunca Battlefy platformu üzerinden her hafta ortalama 30 turnuva düzenleyecek. Battlefy, oyuncuların maçları kendilerine uygun zaman dilimlerinde yapabilmelerine olanak sağlayan global bir platform.

Masters Qualifier turlarında üstün başarı gösteren oyuncular oyun içi Hearthstone kart paketleri ile ödüllendirilecekler. Masters Qualifier maçları için kayıtların iki hafta öncesinden başlayacağını ve bu turdaki ilk eleme maçlarının 5 Mart’ta start vereceğini hatırlatalım.

Maç takviminin tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

İlk eleme turnuvalarının kayıtları resmi olarak başladı. Turnuvada yer almak isteyen tüm oyuncular buradaki bağlantı üzerinden Masters Qualifiers kayıtlarını yaptırabilirler. Elemeleri başarıyla geçen oyuncular, ligin bir üst ayağı olan Masters Tour etkinliğine katılma hakkı kazanacaklar.

Hearthstone Masters Tour

Hearthstone Masters Tour’un ilk ayağı 14-16 Haziran tarihlerinde Las Vegas’taki LINQ Hotel’de gerçekleşecek. Toplamda 3 gün sürecek maçlar boyunca oyuncular, 250.000 dolarlık ödül havuzundan pay almaya ve Hearthstone Grandmaster statüsünü kazanmaya çalışacaklar.

Vegas’taki etkinliğin ardından Masters Tour etkinliklerinin Avrupa ve Asya ayakları gerçekleşecek. 2020’de bu lokasyonların sayısının arttırılması hedefleniyor. Masters Tour etkinliklerinin yerleri ve tarihleri, ilgili Masters Qualifiers eleme maçlarının başlamasından en az iki hafta önce açıklanacak.

Özetle, bir Hearthstone oyuncusu Masters Tour 2019 etkinliklerinde yer alma hakkını şu koşullarda kazanabilecek:

 • Tüm oyuncuların katılımına açık online Masters Qualifier elemelerini başarıyla tamamlayarak
 • Sadece ladder oyuncularına açık Ranked Ladder Qualifier elemelerinde ilk dörde girerek
 • Resmi lisanslı üçüncü parti turnuvalara katılıp davetiye kazanarak
 • Daha önceki bir Masters Tour etkinliğinde üstün başarı göstererek
 • China Gold Series’e katılıp başarılı olarak
 • Raven Yılı’nı en az 120 Hearthstone Competitive Puanıyla tamamlayarak

Specialist Formatı

25 Nisan’da başlayacak Hearthstone Dünya Şampiyonası ile birlikte Conquest formatı rafa kalkacak. Conquest, yerini Specialist adlı yeni bir formata bırakıyor. Peki bu yeni formatın ana hatları neler?

 • Oyuncular bir kahraman sınıfından toplam üç desteyle katılım gösterebilecek
 • Oyuncu bir destesini ana (primary) destesi, diğer iki destesini ise ikincil (secondary) ve üçüncül (tertiary) desteleri olarak belirleyecek
 • İkincil ve üçüncül desteler, ana desteden farklı en fazla 5 kart barındırabilecek. Bu kurala paralel olarak ana destede bir karttan
 • iki tane yer alıyorsa bu kartlar tek kartmış gibi değil iki kart olarak sayılacak
 • Oyuncular ilk maçlarını daima ana desteleriyle yapmak zorunda olacaklar
 • İkinci maçtan itibaren oyuncular ister ana ister ikincil veya üçüncül desteleriyle oynayabilecek
 • Gerekirse ikinci ve üçüncü maçlar için deste seçimleri, maçın hemen öncesinde ve rakipten gizli gerçekleştirilebilecek

Masters Qualifier ve Ranked Ladder Qualifier turları 3 maç üzerinden yapılacak (best-of-three). Masters Tour maçları da best-of-three formatında yapılacak, ancak final karşılaşmaları toplam 5 oyun üzerinden gerçekleşecek.