Anasayfa Haber Huawei, Mate X Katlanabilir Telefonunu Tanıttı

Huawei, Mate X Katlanabilir Telefonunu Tanıttı

Huawei, uzun zamandır merakla beklenen katlanabilir akıllı telefonu Mate X’i Barselona’da tanıttı.

OLED panel teknolojisinin ilerlemesi ile birlikte katlanabilir ekranlar da hayatımıza girmeye başlıyor. Bunun ilk örneklerinden biri da Huawei’nin Mate X modeli. Dışa doğru katlanan Mate X, kapandığında standart 6.6″ boyutunda bir telefon iken açıldığında 8″ boyutunda bir tablete dönüşüyor. Daha büyük ekran isteyen kullanıcıları hedefleyen Mate X, kullandığı akıllı telefon ile statü sahibi olmak istene kullanıcıların da fazlasıyla ilgisini çekecek gibi.

Tablet ve Telefon Bir Arada

Mate X temel olarak iki ekrandan oluşuyor. Öndeki 6.6″ ekran arkadaki 6.38″ boyutunda ikinci bir ekran ile bir araya geldiğinde 8″ boyutunda bir tablet ortaya çıkarıyor. 11mm kalınlığındaki cihaz, çift ekranı hesaba katarsak kabul edilebilir boyutlara sahip.

Mate X toplamda dört kamera ile birlikte geliyor. Halihazırda Mate 20 Pro ile kamera performansında zirveye oynayan Huawei, Mate X ile de bu konuda ödün vermiyor.

Mate X, firmanın şu an en güçlü işlemcisi olan Kirin 980 ile geliyor. Buna8 GB RAM eşlik etmekte. Android 9.0 sürümü yüklü gelen cihaz, 4500mAh’lik bir bataryaya sahip.

Mate X’in dikkat çeken bir başka özelliği de 5G desteği. Bu yıl içinde faydalanmaya başlayacağımızı umduğumuz bu teknoloji, Mate X ile halihazırda destekleniyor.

Huawe, Mate 20 Pro ile ekran altında parmak izi okuyucuyu kullanıma sunmuştu. Mate X ise bu özelliği sağdaki güç tuşundan sunuyor.

Mate X, 2019 ortasında 2299 Euro fiyat etiketi ile satışa çıkacak.